بک لینک - سئو - خرید بازدید گوگل - فروش آنتی ویروس -
سایت بت
پیش بینی فوتبال
بازی آنلاین - بهترین سایت بازی - بازی رایگان -
سایت بدون فیلتر 1xbet
 پایگاه اطلاع رسانی در مورد مقالات قالیشویی پایگاه اطلاع رسانی در مورد مقالات قالیشویی .

پایگاه اطلاع رسانی در مورد مقالات قالیشویی

پارگی شیرازه فرش چه زمانی رخ می دهد؟

به نوارهای دو طرف طولی فرش شیرازه میگویند قالیشویی معتبر در مشهد که به عبارتی فریم فرش میباشد.
شیرازه خلال جلوه دادن فرش مقاومت فرش را نیز ارتقاء می‌دهد.
اصطلاح شیرازه دوزی فرش به بافتن نوارهایی در لبه ارتفاع فرش گفته می‌گردد.
شیرازه های مدرن اکثرا لوله ای صورت و مدور می باشند ولی در فرش های سابق به طور نوارهایی با پهنا ۲ یا این که ۴ سانتیمتر و طولی همسان با ارتفاع فرش بودند.
ولی دوام شیرازه در فرش های کهن فراتر میباشد و در قبال نم و رطوبت مقاوم خیس می‌باشند.
انگیزه مهم پاره‌گی شیرازه فرش پوسیدگی میباشد که در پیامد آن پاره شدن چله های شیرازه صورت میدهد.
در شرایطی‌که ترمیم به موقع شکل نگیرد پاره گی بر تاثیر خوردگی توسعه می نماید.

نحوه های ترمیم پاره گی شیرازه فرش
در قالیشویی خدماتی مانند ترمیم شیرازه منفصل و ساییده گردیده شکل می‌گیرد.
آغاز نخ مطلوب با چله فرش مجروح را باطن سوزن می نمایند و از قسمتی فراتر از نصیب مجروح وارد شیرازه می‌نمایند و از قسمت دیگر آن حیطه بیرون می نمایند. بعداز عملیات تار کشی خامه ی همرنگ با شیرازه وارد سوزن می گردد و سوزن وارد شیرازه ی سلامت فرش می گردد و سرنخ وصل می‌گردد.
در غایت شیرازه دوزی تا پاره ای فراتر از بخش‌های مصدوم ادامه پیدا می‌نماید.
در‌حالتی که شیرازه به طور جزئی در گیر ایراد و یا این که پاره‌گی گردیده باشد نیاز به بده بستان بدون نقص آن وجود ندارد و ترمیم به سهولت و با مهارت به وسیله متخصصین ماهر قالیشویی افرا اجرا میگیرد.
در‌صورتی‌که که شیرازه با گذر زمانبر تاثیر عواملی مانند رطوبت، بید خوردگی و غیره در گیر از هم گسیختگی گردد رفوگر به وسیله تیغ های منحصربه‌فرد شیرازه را کاملا غیر وابسته می نماید و مجدد مبادرت به شیرازه پیچی فرش میکند.
این عملیات در فرش های ماشینی (شستشوی فرش ماشینی) با دستگاه سردوز زنی شکل می گیرد و در فرش های دستباف با دست جاری ساختن می‌گردد.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ساعت: ۱۱:۵۹:۱۱ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

چه زمانی از شستشوی فرش با جوش شیرین استفاده کنیم؟

خلال شوینده های شیمیایی محلول های خانگی مانند قالیشویی معتبر در مشهد محلول آب جوش و جوش شیرین لکه برر قابل قبولی برای فرش و مبل می‌باشند.
ادغام یک فنجان جوش شیرین با یک فنجان پودر بوراکس و یک‌سری قطره روغن یک لکه بر فرش خانگی قدرتمند به حساب می آید.
بوراکس پاک کننده میباشد که با خاصیت ویژه ای که دارااست لکه ها را تخت گاز از فرش می زداید‌.
از قابلیت و امکان های فوق العاده جوش شیرین هم می‌قدرت به جذب رایحه و دادن طراوت به فرش اشاره نمود.
ادغام استثنایی لکه بر دیگر مخلوط جوش شیرین و برگ رایحه میباشد که یک کدام از شایسته ترین لکه برها میباشد.
جوش شیرین به یار نشاسته ذرت و پودر تالک نیز لکه فرش را نابود میکند. متاع فرش شما در به کار گیری از محلول عنایت دارااست فرش های سپید و کرم بیش از سایر رنگ‌ها در معرض آلودگی می باشند و بایستی هنگام تعیین لکه‌بر اعتنا نمائید تا به پخش شدن لکه روی فرش یاری نکنند.
با ادغام جوش شیرین با خواص جاذب بودن حاذق و سرکه با داشتن اسید استیک واکنشی روی می‌دهد که لکه های رنگی مانند شربت روی فرش نیز تمیز میشوند.

جوش شیرین برای فرش های دستباف مطلوب میباشد؟
برای شستشوی فرش دستباف با جوش شیرین کمی جوش شیرین روی فرش بپاشید و پس از سپری شد ۲۰ دقیقه فرش را با جاروبرقی منزه فرمائید با این فعالیت لکه‌های روی فرش دستباف نابود میگردد و به بافت آن هیچ آسیبی نمی رساند.
در صورتی‌که که فرش شما ابریشم سپید میباشد بعد از تصاحب کردن گرد و غبار فرش با جاروبرقی پاره ای جوش شیرین روی لکه ها بپاشید و بعداز یک ساعت جارو بکشید در غایت از ادغام آب و سرکه سپید برای دفع بی نقص لکه ها و بوی بد منفعت ببرید.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ساعت: ۱۰:۳۰:۴۸ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

استفاده از کاور برای مراقبت کردن از ریشه های فرش

بعضی اشخاص پیرو یافتن راهی برای حفظ از قالیشویی معتبر در مشهد ریشه های فرش خویش، از چسب های پهن برای این خواسته به کارگیری می نمایند. این راه‌حل هرچند ممکن میباشد ریشه ها را برای مدتی از آلودگی ها ایمن نگه داراست ولی به‌دنبال آن مشکلاتی را به وجود خواهد آورد که بها این مراقبت کوتاه بازه زمانی را ندارد. البته شاید بپرسید که‌این اشتباهات کدامند؟

چسب پهنی که برای حفظ کردن از ریشه های فرش به فعالیت می رود بعداز مدتی اقتدار چسبندگی خویش را از دست داده و نیاز به ردوبدل پیدا می نماید. ردوبدل چسب و کنده شدن آن ممکن میباشد با کنده شدن و جراحت به ریشه های فرش هم پا باشد. همینطور مواد شیمیایی مو جود در ساختار چسب نیز در زمانبر بازه زمانی سالم ریشه های فرش را انذار می نمایند.

استعمال از کاور برای حفظ کردن از ریشه های فرش
کاور ریشه فرش که امروزه به کارگیری از آن بسیار مرسوم گردیده شغل مراقبت از ریشه فرش را به شایسته ترین نحو جاری ساختن میدهد. درین ابزار محافظ ریشه فرش از هیچ نوع چسبی استعمال نشده و از آنجایی که به نصیب حاشیه های فرش سفت میگردد ریشه های فرش را در قبال اشکال جراحت های فیزیکی و آلودگی ها مراقبت می نماید. دقت داشته باشید که کاور ریشه فرش عبور و مرور هوا به درون و لابه لای ریشه ها را محصور نمی نماید پس آن‌ها را از خطر پوسیدگی نیز بدور نگه خواهد داشت.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ساعت: ۱۰:۱۶:۱۴ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

تفاوت فرش شگی معمولی با فرش شگی فلوکاتی

فرش های شگی بی آلایش به دو نوع بی آلایش قالیشویی معتبر در مشهد و سه آتی تقسیم می گردند که در هر دو نوع آنها از نخ های ساده با ضخامتهای متعدد استعمال میگردد و الیاف به عمل رفته در آنان از نوع فیلامنت میباشد.
واما فرش شگی فلوکاتی یکی امروزی ترین فرشهای فانتزی محسوب میشود که در بافت آن الیاف میکروفیلامنت به شغل رفته میباشد؛ این ریز بودن الیاف لطافت و نرمی فوق‌العاده‌ای به فرش های شگی می بخشند.
فرش های شگی فلوکاتی کیفیتی شبیه با پتوهای قابل انعطاف و گران‌قیمت دارا‌هستند.

معایب فرش شگی
فرش شگی یک فرش امروزی پرز بلند میباشد که خلال مزایا و معایبی نیز دارااست:

پاک کردن دشوار
در‌این سیرتکامل فرش ها به جهت پرز های بلند و قطور زباله های ریز و درشت لابلای خواب فرش گیر می‌نمایند به‌این عامل میباشد که کارشناسان این فرش را برای اتاق نوباوه سفارش نمی کنند‌‌.

عمرکم فرش
زیرا در بافت فرش های شگی بیش تر از پلی استر یا این که پلی پروپیلن به کارگیری می گردد قدمت کمتری دارا‌هستند.
از سایر دلایل دوام کمتر این فرش ها نسبت به فرش های کلاسیک تعداد کتف ذیل در بافت میباشد.
پرزهای بلند و مسافت‌دار فرش های شگی سبب ساز به زخم محیطی به نخ خواب نیز می‌گردد.

تنوع نادر فرش شگی
معمولا در فرش های شگی به جهت طرح‌های بی آلایش صرفا یک رنگ به فعالیت می‌رود که‌این دستور منجر تنوع معدود درین سیرتکامل فرش ها میباشد.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ساعت: ۰۹:۵۲:۱۲ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

شستشوی فرش لاکی

فرشهای لاکی از فرشهای دستباف دیرین می باشند که احتمال رنگ قالیشویی معتبر در مشهد دهی بالایی(قاطی شدن رنگ فرش) در شستشو دارا‌هستند ما به شما راهکاری جهت شستشوی فرش لاکی دستباف در منزل ارائه میدهیم:

ابتدا فرشتان را غبار گیری کنید آن‌گاه آن را در سطحی موزاییکی یا این که سیمانی پهن فرمائید و عملیات شستشو را شروع نمائید.
جهت خیساندن ابتدایی از دمای ساده آب و به وضعیت دوش به کارگیری فرمائید.
جهت شستشوی فرش های لاکی از شوینده های خنثی مانند پودر دستی و یا این که شامپو فرش به کارگیری فرمائید؛ در صورتی‌که روی فرش لاکی شما لکه چربی می باشد جهت زدودن آن از ریکا و یا این که پودر صابون خانگی حل گردیده به کار گیری نمائید.
در لحاظ داشته باشید که برای این سیرتکامل فرش ها هیچ وقت از مواد قلیایی به کار گیری نکنید.
در مرحله آبگیری فرش دستباف لاکی را بعد از شستشو لوله نکنید آغاز به وسیله پارو آب فرش را بگیرید و پرزش را با دستمال نخی بگیرید و اذن دهید فرش یک ساعت در به عبارتی وضعیت باقی بماند.
فرش نصفه مرطوب خویش را از پشت در روشنایی غیر بدون واسطه خورشید و در معرض هوا پهن فرمائید و در پایان جهت برگرداندن زیبایی و جلوه فرش لاکی با جاروی چوبی یا این که برس فرش تان را به سمت خواب فرش جارو یا این که برس بزنید.

شایسته ترین نحوه برای قالیشویی فرش های لاکی
امروز قالیشویی های امروزی همچون قالیشویی افرا از ایمن ترین نحوه ها جهت شستشوی فرشهای دستباف لاکی گران بها شما منفعت میبرند.
در‌حالتی که در خانه پس از طریق اسفنج قابل انعطاف و محلول شامپو فرش، فرش برای مدتی مرطوب باقی بماند ممکن میباشد تا مجال کم آب شدن رنگ های فرش روی هم اثر بگذارند و یا این که فرش بوی نامطبوعی به خویش بگیرد؛ ولی در قالیشویی روش شستن هر فرش با فرش دیگر مختلف میباشد و این فرمان را کارشناسان قالیشویی افرا به خیر و خوبی تشخیص میدهند.
در سوله افرا همه روند شستشوی فرش ماشینی و دستباف حساس با طریق مکانیزه می باشد و فرشهای دستباف با رسیدگی و پیگیری واحد در اختیار گرفتن چگونگی شسته میگردند.کم آب شدن فرش ها در گرمخانه شکل می‌گیرد.
در قالیشویی هیچ گاه شاهد زخم به ریشه و بافت فرش بعداز شستشو نخواهید بود و موقعیت آب و هوایی نیز در طی تحویل فرش دخالتی ندارد.
مواد شستشو ای که در قالیشویی های کل اتومات جهت شستن فرش های لاکی به کارمیرود گیاهی و ارگانیک میباشند.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ساعت: ۱۰:۵۸:۴۰ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

شستن فرش خیلی کثیف

فرش‌ها کالایی میباشند که دائما پایین پای ما قرار دارا هستند قالیشویی معتبر در مشهد و در معرض کثیفی فراوان قرار گرفته‌اند. جاروبرقی مکرر و نظافت کردن زمان‌ای عمیق‌ می تواند قدمت هر فرش را ارتقا دهد. درین مقاله قرار میباشد به شیوه پاک کردنِ فرش‌های خیلی آلوده بپردازیم. این ترفندها میتوانند به سهل و آسان‌خیس کردن شغل شما و ارتقا ارتفاع قدمت فرش امداد نمایند.

طرق پاک کردن فرش‌ خیلی آلوده و کثیف
فرش‌ها بایستی به صورت عمقی منزه شوند تا خاک هنگفت آن ها از دربین برود، الیاف بازیابی شوند و رنگِ آن پر‌نور‌خیس گردد. شما می توانید در منزل و با وسایلی که به آسانی یافت میشود، فرش‌های خویش را به طور عمقی پاک

نمائید.
سرویس ها قالیشویی
سرکه سپید
پیش از جاری ساختن هر کاری، آغاز با تمرکز فرش خویش را جارو بکشید. در صورتی‌که این عمل را جاری ساختن ندهید ممکن میباشد در زمانِ تمیزکاری مهم خاک به عمقِ فرش نفوذ نماید. لکه گیری را نیز فراموش نکنید. برای آغاز آغاز محلول آب سرد و سرکه را در یک بطری اسپری به نسبت ۳ به مخلوط فرمائید.

محلول را حیطه به منطقه بر روی فرش اسپری نمائید. اذن دهید پنج دقیقه بماند تا کثیفی‌ها را تجزیه نماید. از یکدست نخی برای تمیز کردن محلول از روی سطح فرش یاری بگیرید. هر توشه که حوزه‌‌ای را پاک میکنید، پارچه را شسشتو دهید. عملکرد فرمایید در و پنجره‌ها را گشوده بگذارید یا این که در فضایی آزاد این فعالیت را اعمال دهید تا هوا جریان داشته باشد و فرش به خیر کم آب گردد.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ساعت: ۰۹:۳۲:۳۶ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

۷ ترفند برای رفع بوی بد شیر روی فرش!

محلول آب و صابون خانگی : این محلول یک تمیز‌کننده قالیشویی معتبر در مشهد همگانی بوده و برای رفع بخش اعظمی از لکه‌ها برای مثال شیر و بوی بد آن را به راحتی رفع می‌نماید. ریختن این محلول بر روی بخش‌های متبوع فرش و باقی گداشتن آن برای مدتی و آنگاه نظافت کردن آن برای این شغل تماما موءثر میباشد.

به کار گیری از محلول شامپو فرش: شامپوهای اختصاصی فرش خیر‌صرفا برای تطهیر و شستن فرش، که برای رفع لکه و بوی ناشی از آن هم آیتم استعمال میباشند. لکه شیر و بوی ترشیدگی ناشی از آن یکی‌از همین موردها میباشد که با به کار گیری از اسپری شامپوی رقیق گردیده و بعد کم آب کردن آن با پارچه از روی فرش شکل میگیرد.
نوشابه: ریختن نوشابه روی لکه شیر آن را به طور کامل حل کرده و تمیز کردن آن را ممکن می‌نماید. این عمل را می توانید با اسپری کردن نوشابه در روند آینده یا این که لکه‌های خرد، می‌اقتدار بوی بد شیر روی فرش را به‌کلی نابود کرد.

آمونیاک: استعمال از محلول ۱ قاشق غذاخوری آمونیاک و ۲ فنجان آب آب نیم‌گرم می‌اقتدار به‌راحتی لکه شیر را از در بین پیروزی و بوی بد ناشی از آن را ریشه‌کن کرد.

قهوه: کاربرد قهوه به‌استدلال جذب بالای رایحه به وسیله این ماده یک کدام از شیوه های رفع بوی بد شیر از روی فرش میباشد.

جوش شیرین: این ماده یک تمیز‌کننده حاذق میباشد که با جذب چربی و رطوبت شیر، می تواند جلوی نشر بوی بد شیر روی فرش را بگیرد. کافی میباشد با پاشیدن جوش شیرین روی لکه و جارو کردن آن بعداز یکسری ساعت این ایراد حل میگردد.

ریکا: با حل کردن این مایع و ریختن یا این که اسپری آن روی لکه شیر بسته به ترازو حجم لکه، می‌اقتدار بوی بد شیر روی فرش را رفع کرد.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ساعت: ۱۱:۵۱:۳۱ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

شامپو فرش برای فرش‌های روشن

تصحیح کردن شامپو فرش خانگی برای اشکال فرش‌های پر‌نور نیز می تواند قالیشویی معتبر در مشهد با به کارگیری از موادی همانند هیدروژن پراکسید 3 درصد، ریکا، آب داغ و روغن خالص صورت پذیرد. در‌این نحوه بایستی 4 قاشق غذاخوری محلول هیدروژن پراکسید 3 درصد را با یک قاشق غذاخوری ریکا و یک و نیم پیمانه آب داغ و در غایت با 5 قطره روغن خالص ترکیب کرد.

هیدروژن پراکسید دارنده خاصیت سفیدکنندگی بوده و می تواند لکه‌های سرسخت را از در میان چیره شود. ولی نباید این محلول برای فرش‌های تیره مصرف شود به دلیل آن که ممکن میباشد سبب زخم دیدن آنان گردد.
اصلاح کردن شامپو فرش خانگی با ماشین ظرفشویی
یک شوینده دیگر که می‌قدرت با مواد خانگی تشکیل داد و از آن برای لکه‌گیری فرش و شستشوی آن به کار گرفت، محلول آمونیاک، ریکا، الکل و روغن خالص میباشد. درین شیوه می تواند دو قاشق غذاخوری آمونیاک را با یک قاشق دمنوش‌خوری ریکا، 2 فنجان الکل و یک سری قطره از روغن خالص ادغام کرد و از آن در بخارشوها به کار گرفت و با آن لکه‌های گوناگون جان دار بر روی فرش‌ها را پاک کرد. می‌قدرت این ترکیب را به مخزن دستگاه بخارشو ریخته و با استعمال از آن فرش‌ها را به خیر و خوبی منزه کرد. این ترکیب همینطور می تواند برای پاک کردن کف منزل و خزینه نیز به کارگیری می گردد.

اسپری شستشوی فرش
اسپری شستشوی فرش یکی‌از دیگر از شایسته ترین شوینده‌ها و تمیزکننده‌های فرش میباشد که قادر است لکه‌های گوناگون را از روی فرش‌ها منزه نماید. اصلاح کردن شامپو فرش خانگی با به کار گیری از موادی همانند سرکه، آب گرم، نمک غذاخوری و روغن خالص قادر است گزینش خیر برای نظافت کردن فرش‌ها باشد. درین نحوه یک فنجان سرکه سپید، دو فنجان آب گرم، دو قاشق دمنوش‌خوری نمک و 15 قطره روغن خالص باهم ترکیب می شود و از آن به‌تیتر یک اسپری خانگی برای نظافت کردن گردوخاک و لکه‌های فرش‌ها به کار گیری می گردد. پس از اسپری کردن این مواد به نصیب‌های متفاوت فرش می بایست درانتظار ماند تا به طور کاملً کم آب گردد و آن‌گاه با استعمال از جاروبرقی آن را منزه کرد. این محلول همینطور می تواند برای پاک کردن اشکال پرده و مبل نیز استعمال شود.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ساعت: ۱۲:۲۲:۲۷ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

۷ ترفند برای رفع بوی بد شیر روی فرش!

محلول آب و صابون خانگی : این محلول یک منزه‌کننده همگانی بوده قالیشویی معتبر در مشهد و برای رفع اکثری از لکه‌ها به عنوان مثال شیر و بوی بد آن را به راحتی رفع می‌نماید. ریختن این محلول بر روی بخش‌های متبوع فرش و باقی گداشتن آن برای مدتی و آن گاه تمیز کردن آن برای این شغل تماما اثرگذار میباشد.

به کارگیری از محلول شامپو فرش: شامپوهای منحصربه‌فرد فرش خیر‌فقط برای تطهیر و شستن فرش، که برای رفع لکه و بوی ناشی از آن هم آیتم به کارگیری میباشند. لکه شیر و بوی ترشیدگی ناشی از آن یکی همین مورد ها میباشد که با به کار گیری از اسپری شامپوی رقیق گردیده و آن گاه کم آب کردن آن با پارچه از روی فرش شکل می گیرد.
نوشابه: ریختن نوشابه روی لکه شیر آن را تماما حل کرده و تمیز کردن آن را ممکن می‌نماید. این عمل را میتوانید با اسپری کردن نوشابه در روند آتی یا این که لکه‌های خرد، می‌قدرت بوی بد شیر روی فرش را به‌کلی نابود کرد.

آمونیاک: استعمال از محلول ۱ قاشق غذاخوری آمونیاک و ۲ فنجان آب آب نیم‌گرم می‌اقتدار به‌راحتی لکه شیر را از فی مابین پیروزی و بوی بد ناشی از آن را ریشه‌کن کرد.

قهوه: کاربرد قهوه به‌ادله جذب بالای رایحه به وسیله این ماده یکی طرق رفع بوی بد شیر از روی فرش میباشد.

جوش شیرین: این ماده یک تمیز‌کننده کار کشته میباشد که با جذب چربی و رطوبت شیر، میتواند جلوی تکثیر بوی بد شیر روی فرش را بگیرد. کافی میباشد با پاشیدن جوش شیرین روی لکه و جارو کردن آن بعداز یک‌سری ساعت این ایراد حل می‌گردد.

ریکا: با حل کردن این مایع و ریختن یا این که اسپری آن روی لکه شیر بسته به واحد سنجش حجم لکه، می‌اقتدار بوی بد شیر روی فرش را رفع کرد.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ساعت: ۱۲:۱۷:۰۷ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

شستشوی فرش ترکی

فرش ترکی نوعی فرش ماشینی میباشد که دارنده طرح های قالیشویی معتبر در مشهد جذابی مشابه به فرشهای دستباف اهل ایران میباشد.
تراکم بالا، تنوع طرح و ارزش ارزان از دلایل محبوبیت این فرش به حساب آورده می شود.
فرش های ترکی جهت مراقبت جلوه ظاهری شان مدتی بعداز استعمال به شستشو نیاز پیدا می نمایند که شایسته ترین راه حل سپردن آن به قالیشویی های دارای اعتبار میباشد.
ولی در شرایطی‌که قصد شستشوی فرش ترکی را در خانه دارید ما به شما سفارش هایی ارائه می‌دهیم:
مرحله نخستین: در آغاز فرش را بر روی سطح شیبدار پهن فرمایید و آن را بوسیله آب ولرم تماماً تر فرمائید.
مرحله دوم: آن گاه پاره ای مواد شستشو که در آب حل شد‌ه‌است(قلیایی و اسیدی نباشد مانند پودر دستی و صابون خانگی صنعتی) را بر روی فرش بریزید و شستشوی فرش ماشینی را به آرامی جاری ساختن دهید تا مبادا گره از دربین فرش بیرون خواهد شد.
نکته: جهت کم آب کردن فرش ترکی نباید از فروغ بدون واسطه خورشید استفاده نمود.

شستن فرش ترکی با شامپو فرش
بوسیله جاروبرقی گرد و غبار روی فرش را از دربین ببرید.
یکدست پاک و قابل انعطاف را به محلول کف شامپو فرش آغشته میکنیم و با حرکات ملایم در جهت بر خلاف پرزهای فرش میکشیم.
بعد از هلاکت کثیفی و لک ها بگذارید کف بازه زمانی ۴۰ دقیقه روی فرش باقی بماند.
در انتها با جاروبرقی همه سطح فرش شکاف را جارو بکشید و از خط مش رفتن بر روی فرشی که هنوز کم آب نشده میباشد پرهیز کنید چون سبب ساز تولید لک می شود.
گونه های فرشهای ترکیه ای
فرش رخنه‌ یا این که به عبارتی فرش ترکیه یک نوع فرش فانتزی(شستشوی فرش فانتزی) و امروزی ترکیه به حساب آورده می شود.
این فرش با دقت به مطابقت متعددی که با گونه های چیدمان های امروزی آپارتمانی دارااست بسیار دوستداشتنی واقع شد‌ه‌است.
از خصوصیت بارز فرش رخنه‌ که به آن لایت نیز میگویند جایگزین بافت با طرحهای امروزی میباشد.
از این رو ساخت‌و‌ساز کنندگان فرش های ماشینی در کاشان نیز به بافت فرش ترکی عشق‌مند شدند.
این فرش ها در طرح های بسیار متنوع و در کتف و تراکم های مختلفی ساخت و ساز میگردند؛ که در پوسته کف پوش اتاق پذیرایی، فرش اتاق خواب و فرش اتاق بچه به کار گیری میشوند.
کلیه طرح‌ها بوسیله پالت رنگی لایت بافته می شوند.
درین فرش نقوش اکثر اوقات بی آلایش و هندسی می‌باشند صحیح برخلاف نقش‌هایی مانند اسلیمی یا این که بته جقه.
فرش های ترکی با نخ هایی مانند بی سی اف یا این که پلی پروپیلن و پلی اوژن بافته می شوند که براقیت و جلوه فرش را دو چندان میکنند.
این فرش های لایت با نقش و نگار ظریفی که دارا هستند ۵۰۰ یا این که ۷۰۰ کتف میباشند.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ساعت: ۱۱:۱۶:۲۰ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)