بک لینک - سئو - خرید بازدید گوگل - فروش آنتی ویروس -
سایت بت
پیش بینی فوتبال
بازی آنلاین - بهترین سایت بازی - بازی رایگان -
سایت بدون فیلتر 1xbet
 پایگاه اطلاع رسانی در مورد مقالات قالیشویی پایگاه اطلاع رسانی در مورد مقالات قالیشویی .

پایگاه اطلاع رسانی در مورد مقالات قالیشویی

پاک کردن شمع از روی مبل: سرما؟ گرما؟ یا هر دو؟

به طور کلی دو طریق سرد کردن و گرم کردن مبنای فعالیت 
قالیشویی معتبر در مشهد برای جداسازی پارافین و تمیز کردن شمع از روی مبل به‌شمار میایند. درین طرز‌ها سعی می گردد تا مبل و روکش آن جراحت ندیده و به صورت نخستین باقی بماند.

تمیز کردن شمع از روی مبل با سوزوسرما
در نحوه نخستین، می‌قدرت با سرد کردن شمعی که بر روی مبل چکیده یا این که به‌شکل یک جمع ریخته گردیده نسبت به رفع آن مبادرت کرد. در صورتی این لکه روی کوسن یا این که تزئِینات جداشدنی مبل باشد، می‌اقتدار این فعالیت را با قرار دادن به عبارتی نصیب در یخچال اعمال اعطا کرد. در غیر این شکل، قرار دادن کیسه یخ روی لکه شمع تا مستقل شدن بی نقص آن از مبل راهکار قابل قبولی میباشد.

البته در هر درحال حاضر قبل از شروع عمل تا سرد شدن بدون نقص پارافین حوصله نمائید. چون پارافین نصفه جامد می تواند روی مبل پخش گردیده و عمل را دشوارتر کند.
نظافت کردن شمع از روی مبل با گرما
در این‌شیوه از اتو و یک لایه صفحه سپید و سوای چاپ یا این که پارچه معمولی به کارگیری میکنیم. می‌قدرت قبل از استارت به فعالیت لیبل مبلمان را که به معیار تحمل گرما در قسمت روکش مبل اشاره دارااست.

تمیز کردن شمع از روی مبل با اتو بسیار سهل وآسان میباشد و با یک سری توشه تکرار اتوکشی در نصیب هایی که به شمع آغشته‌اند قابل اجرا میباشد.

برای اعتقاد و باور از زخم ندیدن مبل می‌اقتدار گرمای اتو را در قسمت خرد و پنهانی از مبل تست کرد. برای ساخت‌و‌ساز این گرما هم‌اینگونه می‌اقتدار از سشوار نیز بهره برد.

در غایت از ادغام شامپو فرش یا این که ریکا با آی گرم و یک تکه پارچه پاک نیز می‌اقتدار برای مرحله آخری نظافت کردن شمع از روی مبل و رفع اثر ها مانده از شمع بر روی آن به کار گرفت.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ساعت: ۱۱:۴۵:۳۷ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

چگونه با کمک کاغذ خشک‌کن یا دستمال لکه شمع را از بین ببریم؟

بعد از آن با قرار دادن برگه، حوله یا این که پارچه قالیشویی معتبر در مشهد کم آب کن روی محل لکه شمع در هر دو سطح تحت و روی پارچه مخمل، شغل را آغاز می کنیم. در شکل عدم وجود متریال کم آب کن مطلوب، از یک‌سری لایه دستمال کاغذی یا این که کلینکس نیز می‌اقتدار برای این خواسته استفاده نمود. در‌این‌صورت‌ نیاز به ردوبدل لایه‌های دستمال به‌طور تروتمیز وجود دارااست.

با کشیدن اتوی داغ روی کم آب کن، پارافین در موقعیت ذوب جدب آن گردیده و از مخمل غیروابسته می شود. تفاوت چندانی درباره ی کالا مخمل در این زمینه نیست جز دمای مناسب اتو که بایستی به آن اعتنا داشت.

بایستی اعتنا نمود دمای اتو در حدی نباشد که مخمل را بسوزاند. برای گونه های مخمل جیر و میکروجیر، این دما قدری ملایم‌خیس و در مثال‌های قطور‌خیس که مقاومت بیشتری دارا‌هستند، دمای اتو بیشتر خواهد بود. گاهی نیز از سشوار داغ برای این شغل به کارگیری میشود.
در اصل دمای ۷۳ جایگاه با اندکی کم و زیاد برای این عمل مطلوب میباشد. از‌آن‌جا‌که در هر مرحله از اتوکشی کمی از پارافین شمع ذوب و جذب ورقه می گردد، دراین مورد نیز ما یحتاج میباشد برگه مرتبا ردوبدل خواهد شد تا این ماده مجددا جذب مخمل نشود.

بنابراین در تعدادی مرحله، تمام شمع آغشته به مخمل غیر وابسته گردد.

واپسین مبادرت برای رفع بی نقص و نظافت کردن شمع از روی پارچه مخمل شستن آن میباشد. هر قدر هم با جاری ساختن اتوکاری پارافین را از مخمل جداگانه کرده باشیم، گشوده هم یک شستشوی بی نقص برای اتمام عملیات و رفع تاثیر شمع بر روی مخمل ما یحتاج و اثرگذار میباشد.

در پایان با تحلیل کردن محل شیوع شمع به پارچه مخملی از عدم وجود هرگونه تاثیر یا این که لکه آن مطمئن می‌شویم.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ساعت: ۱۱:۴۷:۰۳ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

پاک کردن لکه شیر کاکائو از روی فرش و ۳ روش آسان برای انجام…

ضمن جابجایی فرش به قالیشویی برای شستشو قالیشویی معتبر در مشهد و تمیز کردن لکه شیر کاکائو از روی فرش، طرق معمولی‌خیس و سهل‌تری هم وجود داراست که مجال و هزینه کمتری از ما می گیرد. البته پیش از اعمال هر مورد از این طرز‌ها، بد وجود ندارد به نکاتی درباره این شغل دقت داشته باشید.

نکته نخستین اینکه با اعتنا به بافت پروتئینی و چرب شیر، گرما میتواند موجب لخته شدن آن و دشوارتر شدن تمیز کردن لکه شیر کاکائو از روی فرش گردد. بر این پایه نیاز به به کارگیری از محلول آب سرد با ماده های شوینده را نباید از خاطر موفقیت.

آیتم سپس اینکه رفع لکه در کمترین فرصت و قبل از منعقد شیر و جایگزین شدن آن در لابلای الیاف فرش قادر است تاثیرات مثبت این شغل را صدچندان نماید.

به کارگیری از محلول جوش شیرین و آب سرد یکی این طریق‌هاست که با پاشیدن آن بر روی لکه شیرکاکائو جدید ایفا می‌گردد.


نحوه آنگاه به کارگیری از محلول آمونیاک و آب سرد، گشوده هم بر روی لکه نو میباشد. برای نظافت کردن لکه شیر کاکائو از روی فرش بدین طرز می بایست بعد از پوشیدن دستکش، پاره ای آمونیاک را با اب سرد ترکیب کرده و با برس یا این که دست روی لکه بمالید. آنگاه با اب سرد مالش دهید و تا تمیز شدن بی نقص ادامه دهید.

کاربرد شوینده‌های آنزیم‌دار نیز نحوه دیگری میباشد که به نظافت کردن لکه شیر کاکائو از روی فرش یاری متعددی می‌نماید. این آیتم نیز بعداز نظافت کردن شیرکاکائو با یک دستمال منزه از سطح فرش و به وسیله محلول شوینده با آب سرد قابل اجراست.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ساعت: ۱۰:۱۰:۰۶ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

شستشوی لکه شیر از روی فرش ماشینی

برای اکثری از خانم‌ها طریق‌ی درست تمیز کردن لکه شیر التفات قالیشویی معتبر در مشهد متعددی داراست و می خواهند با طریق‌های درست نظافت کردن این لکه‌ها آشنا شوند. درین مقاله شمارا با نحوه‌های نظافت کردن لکه شیر از روی فرش ماشینی آشنا می کنیم.

تمیز کردن لکه شیر با جوش شیرین
هنگامی شیر روی فرش دستبافت می‌ریزد با به کارگیری از جوش شیرین می توانید هم بوی بد آن را از در بین ببرید و هم تاثیر آن را از روی الیاف فرش منزه فرمائید. پس آغاز با یک دستمال کم آب لکه شیر را منزه فرمائید و آن‌گاه یه خرده مقداری پودر جوش شیرین را با آب ترکیب نمائید و یک خمیر نسبتا سپید را صحیح فرمائید.

خمیر جوش شیرین را روی لکه شیر بمالید و بگذارید مدتی روی فرش باقی بماند تا تاثیر لکه شیر را از در بین چیره شود. آنگاه آن را از روی فرش جارو نمائید و با یک دستمال پاک فرش را تمیز نمائید. در‌صورتی‌که کل این پروسه را به صدق و با تمرکز اعمال دهید، هیچ اثری از شیر روی فرش باقی نمی‌ماند.

قالیشویی چلسی کارشناس شستشوی گونه های فرش
سوله قالیشویی چلسی کرج عضو قانونی اتحادیه قالیشویان و فرش فروشان کرج، دارنده سوله ای مجهز با ماشین آلات تک تک خودکار فراهم ارائه کیفیت بالا ترین سرویس ها شستشوی فرش در سراسر کرج.

تصویب پیشنهاد آنلاین
با تخفیف ویژه
تخفیف ویژه
سرویس ها قالیشویی
نظافت کردن شیر با اسطوخودوس
اسطوخودوس گیاهی میباشد که در صورتی‌که روی لکه شیر بریزید قادر است رنگ و بوی آن را از فی مابین پیروز شود. هنگامی فنجان یا این که استکان شیر از دست خودتان یا این که فرزندتان روی فرش ماشینی سرازیرشد نگران نباشید. آغاز با یک دستمال کم آب لکه را از روی فرش تمیز نمایید. آن‌گاه پودر گل اسطوخودوس را روی لکه بپاشید و نیم ساعت طاقت فرمایید. آن گاه آن را جارو نمایید.

با این فعالیت لکه شیر از روی فرش ماشینی منزه می گردد، در غایت هم روی فرش را با یک دستمال سپید و مرطوب تمیز نمائید.

تمیز کردن لکه شیر از روی فرش ماشینی با شوینده‌های خانگی


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ساعت: ۰۲:۲۲:۴۹ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

شستشوی فرش ترکی

در آحاد جهان فرش‌های دستباف اهل ایران از قیمت بالایی بهره مند میباشند. قالیشویی معتبر در مشهد کشور ایران در سرتاسر دنیا با فرش‌هایی شناخته می شود که سزاوار حفظ در شایسته ترین موزه‌ها و کاخ‌ها میباشند. کمتر کسی را می توانید پیدا فرمائید که اهل هنر باشد و در آرزوی داشتن قالی‌های خوش نقش اهل ایران نباشد.

فرش‌ها که بها و اصالتشان را حتی با گذر فرصت نیز مراقبت می‌نمایند، نیاز به مراقبت در موقعیت خاصی دارا هستند.

کمتر فرشی میباشد که رنگ قالی شویی را در زمان قدمت خویش ندیده باشد. فرش‌ها به دلیل آنکه در معرض مداوم پاها میباشند، به خودشان کثیفی را جذب کرده و به شستشو نیاز پیدا می‌نمایند.

فرش ترکی یکی بااصالت‌ترین قالی‌های اهل ایران میباشد که به محافظت اختصاصی نیاز دارااست. این فرش‌ها بها بالایی دارا‌هستند که با یک شستشوی مطلوب میتوانید مطمئن باشید که آسیبی نخواهند مشاهده کرد. درین مقاله شیوه شستشوی فرش ترکی را توضیح میدهیم، پس تا پایان همدم ما باشید.

معرفی فرش ترکی
این فرش‌ها که با نقش‌ و نگارهای خوشگل و رنگ‌های گرم و عمدتا قرمزشان شناخته گردیده، در شهرهای سوراخ نشین جمهوری اسلامی ایران بافته میشوند.

با یقین می‌قدرت فرش‌های ترکی را گران‌ترین فرش‌های دستباف جمهوری اسلامی ایران دانست. این فرش‌ها نوع رنگ و روش بافت متفاوتی نسبت به فرش‌های دیگر شهرها دارا هستند و همین زمینه سبب آلرژی بیشتر این نوع از قالی گردیده است.

لازمه این آلرژی دقت بدین نکته میباشد که در حین شستشو دستگاه‌های خاصی به‌عمل گرفته خواهد شد تا کمترین زخم به فرش رسد. مقصود از شستن فرش خوب نشانه دادن زیبایی و اصالت آن میباشد و خیر از در بین بردن آن.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ساعت: ۱۱:۴۵:۴۳ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

روش های ترمیم ریشه فرش در قالیشویی

یک کدام از بخش های اساسی هر فرش، قالیشویی معتبر در مشهد ریشه یا این که به عبارتی تار فرش میباشد.

ریشه فرش ها بسته به دلایل متعدد به عنوان مثال سفیدی، پا خوردگی، گرد و غبار و… در معرض آلوده و کثیف و ناپاک شدن میباشند.

شیوه های نادرست شستشو ریشه، منجر پوسیدگی یا این که پاره‌گی آن میشود.

درصورت ترمیم و حفظ مطلوب می شود به ارتقاء ارتفاع قدمت فرش و ریشه یاری نمود.

طریق های ترمیم فرش بسته به نوع فرش، دست باف یا این که ماشینی مختلف است.

زنان خـانه دار حتـما مراقـب ریـشه های فرش هـای خویش بـاشید.

تفاوت ترمیم ریشه فرش ماشینی با دستباف
مبرهن میباشد که ترمیم ریشه فرش های دستبافت به طور کامل دستی و بوسیله استادان فرش در قالیشویی شکل می گیرد در حالی که برای فرش های ماشینی، ترمیم ریشه فرش بوسیله چرخ های ریشه زن ایفا میشود.

نکته اساسی درین شغل: گزینش درست الیافی میباشد که از نگاه فرآورده و رنگ متناسب با الیاف فرش باشد. هنگامی که تمام ریشه فرش تعدی چشم باشد رفوگر برای رفوگری فرش از جایی که فرش بافته شد‌ه‌است ریشه ها را کلا از فرش جداگانه کرده و تک تک ریشه فرش را مجدا با ریشه های مهیا می دوزد.

ولی چنانچه ریشه فرش جزیی و تکه تکه مجروح باشد، رفوگر ریشه فرش را با نخ های هم رنگ و هم کالا از به عبارتی قسمتی که گزند چشم ، ریشه دوزی می نماید.

ارزش ترمیم ریشه فرش با دقت به نوع بافت فرش(دستبافت یا این که ماشینی)، بعدها و محصول الیاف به عمل رفته در هر فرش گوناگون و گوناگون میباشد.

فیلم ریشه بافی فرش ها در سوله

چه هنگامی ریشه فرش نیاز به ترمیم داراست؟
در اصل با رعایت نکاتی خاص می شود به حفظ و مراقبت فرش پرداخت هر تعدادی این نکات برای فرش های دستبافت و ماشینی گوناگون است.

البته رعایت این اصول برای هر دو سبک فرش، برای ارتقا قدمت بیشتر فرش، امری هویدا میباشد. فرش های که ریشه پوسیده ، رنگ پریده یا این که ریشه های کوتاه گردیده دارا هستند نیاز به ترمیم ریشه دارا هستند. کارداران مختلفی منجر پوسیدگی فرش و رنگ پریدگی فرش ها می‌شود،.

یک کدام از آنان تابش بدون واسطه نوروروشنایی خورشید میباشد. تابش همیشه آفتاب، بر روی ریشه فرش به مررو فرصت سبب زخم دیدگی و پوسیدگی ریشه فرش می‌گردد، به این ترتیب پیشنهاد میگردد از پهن کردن فرش ها در ذیل تابش بی واسطه خورشید جلوگیری کنید.

از سایر عواملی که منجر زخم به ریشه فرش و در فیض ترمیم ریشه فرش می‌شود، می شود به رطوبت اشاره کرد. رطوبت می‌تواند از قرار دادن گلدان فارغ از تحت گلدانی بر روی فرش یا این که ریختن مایعات مانند آب و …در فرش تولید گردد که سبب ساز به ساخت‌و‌ساز بوع نامطبوع و در سود پوسیدگی فرش و ریشه آن گردد.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ساعت: ۱۱:۴۳:۳۶ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

لکه های رایج در رابطه با شستشوی مبل چرمی

چرم ها رنگ های مختلفی دارا هستند قالیشویی معتبر در مشهد و شستشوی مبل چرمی برای رنگ های گوناگون مختلف است، ممکن میباشد در پاک کردن مبل چرم روشی برای یک رنگ بهتر به شغل آید البته برای رنگ دیگر چنین نباشد. پس پیش از به کارگیری از طریق های رایج را بر روی منطقه کوچکی بدور از حیث آزمون نمایید در صورتیکه کار کرد آن صحیح بود به پاک کردن بقیه نقاط ادامه دهید.

نکات اصلی در ارتباط با مبل چرمی
اساسا به رعایت نکاتی می شود به ارتفاع فعالیت مبل های چرمی خویش خاطر نشان کرد.

مثلا مبل های چرمی خویش را در معرض تابش نور و روشنایی آفتاب یا این که قربت شومینه قرار ندهید.

جهت شستشوی مبل چرمی هیچ وقت از آب زیاد یا این که حلال منزه کننده یا این که صابون خانگی به کار گیری ننمایید. (حلال های قادر دارنده آمونیاک میباشند که رنگ مبل را از میان برده و آن راسفید می نمایند.)

عالی میباشد لکه های به وجود آمده بر روی مبل چرمی را به محض ساخت شدن منزه فرمایید زیرا با سپری شد فرصت نظافت کردن لکه فعالیت بسیار رنج می‌گردد.

جهت تمیز کردن لکه های روغن بر روی مبل چرمی آغاز لکه چربی را با پارچه کم آب کنید بعد مقدار نوشابه به اندازه لکه ساخت گردیده روی لکه بریزید و آن را با دستمال تمیز کنید.

لکه های جوهر یا این که خود کار را با پنبه آغشته به الکل می‌توانید تمیز کنید هرچه لکه جوهر بیشتر باشد به الکل و پنبه بیشتری احتیاج دارید.

لکه های تیره و سیاهی که بر روی مبل سپید چرمی ساخت‌و‌ساز می گردند را می‌توانید با خمیری که نتیجه ها ادغام آب لیمو و کرم تاتاری میباشد تمیز فرمایید.

اذن دهید این خمیر به برهه زمانی ده دقیقه بر روی لکه بماند، آن گاه خمیر را با پارچه ای مرطوب منزه نمائید.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ساعت: ۱۱:۵۶:۱۳ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

درخشان کردن مبلمان چرمی

همینطور در حالتی‌که می‌خواهید قالیشویی معتبر در مشهد مبل چرمی تان بدرخشد:

می‌توانید به معیار یک سوم سرکه سپید به یاروهمدم دو سوم روغن برزگ یا این که روغن کتان را با هم ادغام فرمایید.

و با یک دستمال پارچه ای بر روی مبل چرمی بکشید.

این عمل را خوب میباشد در نصف شب ایفا دهید تا بعداز سپری شد ساعاتی وقت گیر روغن بر روی مبل شما بدرخشد.

پس از سپری شد این فرصت مبل را با یک دستمال پارچه ای پاک کم آب فرمائید. حالا مبل شما مانند روز اولیه میدرخشد.

این نکته را بدانید که پیشنهاد شستشوی فرش چرمی و پوستی در قالیشویی پذیرفته میگردد.

لکه های رایج در ارتباط با شستشوی مبل چرمی
چرم ها رنگ های مختلفی دارا‌هستند و شستشوی مبل چرمی برای رنگ های گوناگون گوناگون میباشد، ممکن میباشد در نظافت کردن مبل چرم روشی برای یک رنگ عالی به شغل آید البته برای رنگ دیگر چنین نباشد. پس پیش از به کارگیری از طریق های رایج را بر روی حوزه‌ کوچکی بدور از حیث آزمون نمائید در صورتی‌که کار کرد آن صحیح بود به پاک کردن بقیه نقاط ادامه دهید.

نکات اساسی در ارتباط با مبل چرمی
در اصل به رعایت نکاتی می شود به ارتفاع کار مبل های چرمی خویش خاطر نشان کرد.

مثلا مبل های چرمی خویش را در معرض تابش فروغ و روشنایی آفتاب یا این که قربت شومینه قرار ندهید.

جهت شستشوی مبل چرمی هیچ زمان از آب زیاد یا این که حلال منزه کننده یا این که صابون خانگی استعمال ننمایید. (حلال های قادر دارنده آمونیاک می باشند که رنگ مبل را از در بین برده و آن راسفید می نمایند.)

عالی میباشد لکه های به وجود آمده بر روی مبل چرمی را به محض ساخت شدن منزه کنید زیرا با سپری شد فرصت تمیز کردن لکه عمل بسیار رنج میگردد.

جهت تمیز کردن لکه های روغن بر روی مبل چرمی آغاز لکه چربی را با پارچه کم آب فرمایید آن گاه مقدار نوشابه به اندازه لکه ساخت‌و‌ساز گردیده روی لکه بریزید و آن را با دستمال منزه فرمایید.

لکه های جوهر یا این که اتومات را با پنبه آغشته به الکل میتوانید تمیز کنید هرچه لکه جوهر بیشتر باشد به الکل و پنبه بیشتری احتیاج دارید.

لکه های تیره و سیاهی که بر روی مبل سپید چرمی ساخت‌و‌ساز میشوند را می‌توانید با خمیری که نتایج مخلوط آب لیمو و کرم تاتاری میباشد تمیز فرمائید.

اذن دهید این خمیر به برهه زمانی ده دقیقه بر روی لکه بماند، بعد از آن خمیر را با پارچه ای مرطوب تمیز کنید.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ساعت: ۰۹:۳۷:۵۶ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

انواع فرش ترک موجود در بازار

فرش رخنه‌ معمولی: در بعدها ۲ تا ۱۲ تنظیم میگردد قالیشویی معتبر در مشهد و الیاف ۱۰۰ درصد اکرولیک میباشد.
فرش رخنه‌ ممتاز: دارنده گل های پررنگ میباشد و جلوه ای بسیار خوشگل و خاص دارااست.
فرش سوراخ سمرقند: این فرش ۷۰۰ کتف وبا تراکم بالا ساخت‌و‌ساز می‌گردد و مزایایی زیرا عدم پرزدهی با ثبات رنگی بالا دارااست.
معایب فرش های ترکی
همان گونه که اشاره شد فرش های ماشینی سوراخ با وجود طرح های خوشگل و مدرنی که دارا هستند از اصالت اهل ایران بهره مند نیستند و این فرمان ذوق و سلیقه ای است‌.
ضخامت این فرش ها معدود میباشد و برای نشستن زیاد مطلوب نیستند.
این دیده های لایت با داشتن رنگ پر‌نور به مشقت پاک میشوند و در‌حالتی که مواد غذایی و یا این که گرد و غبار به موقع پاک نگردد باعث به جراحت و کوتاه شدن قدمت فرش میشود.
در هر شکل این فرش هابرای اشخاصی که دارنده فرزند خرد می‌باشند مطلوب نیستند.
الیاف هایبلاک فرش ترکیه بر تاثیر سنگینی وسایلی مانند مبلمان در گیر فرورفتگی می گردند.
قابل ذکر میباشد که هیچ وقت مواد شستشو را به صورت بدون واسطه بر روی فرش شکاف نریزید چون سبب ساز پوسیدگی فرش و رنگ پریدگی آن می گردد.

خشکشویی برای فرش های سوراخ مطلوب میباشد؟
همانگونه که در عنوان اولیه اشاره شد جهت خشکشویی فرش سوراخ در خانه هیچوقت مواد شستشو را بدون واسطه روی فرش نریزید و مواد را در یک کاسه گرانقدر با آب ولرم ادغام کنید و به امداد یک طوری مواد را بر روی سطح قالی بکشید.
و ولی خشکشویی فرش ترکی در خانه بوسیله قالیشویی ها شایسته ترین چاره میباشد.
در قالیشویی به طریق معمول آغاز گرد و غبار فرش شکاف گرفته میگردد و آنگاه فرش خیسانده گردیده به وسیله دستگاه های توسعه یافته و مواد شوینده منحصربه‌فرد شسته می‌شوند و در غایت آب آنان گرفته می گردد و فرش تماما کم آب میشود.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ساعت: ۱۰:۳۱:۳۸ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

شستشوی گلیم دستباف

گلیم های دستباف به جهت آلرژی بالا در رنگ قالیشویی معتبر در مشهد و بافت نیاز به شستشوی با تمرکز بالایی دارا‌هستند.
پس سفارش ما این میباشد که تا مکان ممکن گلیم را به قالیشویی های دارای اعتبار بسپارید.

با این درحال حاضر ما نکاتی را جهت شستشوی گلیم دستباف در خانه ارائه می دهیم:

گلیم را در مکانی شیبدار پهن کند و سطحش را به طور کاملً تر نمایید.
محلولی از شامپو فرش و آب ولرم تهیه و تنظیم نمائید و به وسیله اسفنج همه نقاط گلیم را بشوییم.
آن‌گاه سطح گلیم را طوری با آب شستشو بدهید که هیچ اثراتی از مواد شستشو باقی نماند.
در مرحله پایان که دفعه به کم آب‌کردن گلیم میرسد آن را در محلی معلق فرمائید یا این که در جایی با شیب تند قرار دهید تا رطوبت به صورت مجموع بیرون خواهد شد.
از معلق کردن آن در معرض نور و روشنایی خورشید و سوزنده آفتاب پرهیز کنید.
جهت زدودن اثرات روغن و چربی از سرکه سپید و تمیز کننده های خنثی برای گلیم های دستباف به کار گیری نمائید و لکه آب میوه‌، شکلات و قهوه بر روی گلیم دستباف را با آب نصفه گرم و صابون خانگی یا این که شامپو پاک نمایید.

طریق محافظت گلیم دستباف
در شکل بروز لکه بر روی سطح گلیم نسبت به رفع آن بر طبق دستور کار سریعا مبادرت نمائید‌.

دست کم هفته ای یک توشه بوسیله جاروبرقی سطح گلیم را پاک نمایید.
اسباب و اثاث هنگفت وزن مانند مبل، میز و.. را هر از گاهی تغییر و تحول جای بدهید تا از ساخت فشردگی موضعی در گلیم خودداری خواهد شد.
درصورتی که قصد جابجا کردن گلیم را دارید حتی المقدور آن را رول فرمائید.
از قرار دادن گلیم دستباف در ذیل نوروروشنایی بی واسطه آفتاب و یا این که قربت منابع حرارتی بپرهیزید.
رطوبت در دراز بازه باعث پوسیدگی فرش و گلیم میشود.
جهت پاک کردن گلیم دستباف جاروی دستی به جاروبرقی ارجعیت داراست.
جهت دوری از فروغ و روشنایی شدید خورشید و جراحت به گلیم از پرده کلفت استعمال فرمایید.
هر از گاهی گلیم را راز و ته فرمائید تا به یک اندازه در معرض سایش قرار بگیرد‌.
درب را به سیرتکامل‌ای تهیه و تنظیم نمایید که هنگام چرخش با گلیم در تماس نباشد.
جهت خودداری از جنبش کردن گلیم های دستباف بر روی سنگ، موزاییک و سرامیک ازآسترهای اسفنجی مانند یا این که کانال‌های توری به کار گیری فرمایید.
جهت کم آب کردن رطوبت بخشی از گلیم بوسیله حوله آب آن را گردآوری نمائید و آنگاه نصیب مرطوب را توسط حرارت ملایم سشوار کم آب فرمائید.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ساعت: ۰۱:۱۹:۲۳ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)