بک لینک - سئو - خرید بازدید گوگل - فروش آنتی ویروس -
سایت بت
پیش بینی فوتبال
بازی آنلاین - بهترین سایت بازی - بازی رایگان -
سایت بدون فیلتر 1xbet
 پایگاه اطلاع رسانی در مورد مقالات قالیشویی پایگاه اطلاع رسانی در مورد مقالات قالیشویی .

پایگاه اطلاع رسانی در مورد مقالات قالیشویی

روشهای غبارگیری فرش

شیوه غبار گیری فرش دستی
فرشهای نوبافت
نخست فرش را روی کانال توری فلزی پهن می‌نمایند قالیشویی معتبر در مشهد و با چوب به پشت فرش ضربه می‌زنند.

فرشهای دیرین
درین مفاد غبارگیری دستی ممنوع میباشد و عملیات غبارگیری بوسیله برس های قابل انعطاف و کشیدن جاروبرقی شکل میگیرد.

طرز غبارگیری فرش ماشینی
دستگاه های کهن
در آغاز پرز فرش بوسیله برس های اختصاصی درون دستگاه قالیشویی کتف می گردد آن گاه محورهای استوانه‌ای ضرباتی مکرر به پشت فرش وارد میکنند.

دستگاه های نو
مشابه سازی ماشین های لباسشویی گران قدر هستند که غبار فرش را با تکان های دورانی بیرون می‌نمایند.

چه وقتی نیاز به غبارگیری فرش داریم؟

شایسته ترین تایم جهت غبارگیری فرش پیش از تر شدن آن میباشد.
در واقع جاروهای دستی شایسته ترین راه‌حل برای از در بین بردن گرد و غبار می باشند.
در شرایطی‌که قصد به کارگیری از جاروبرقی را دارید از جاروهایی که جنبش دورانی دارا هستند به کار گیری نکنید چون با کنده شدن کرک های فرش جراحت متعددی به آن میرساند.
همینطور از گردش جاروبرقی در حوالی محل ریشه‌ها دوری کنید زیرا ممکن میباشد که ریشه ها به باطن دستگاه کشیده شوند.
برای غبارگیری فرش در خانه هر یک‌سری هفته یکبار پشت فرش را نیز جارو فرمائید تا گرد و خاکی که در پشت فرش انبار شد‌ه‌است زدوده شود.
هیچ وقت جهت غبارگیری فرش آن‌ها را از پنجره و بالکن معلق نکنید؛ چون این شغل منجر شل و ول شدن تدریجی گره ها و کنده شدن آنان از جسم فرش می شود. علاوه بر این رنگ فرش های دستباف در صورتی در معرض اشعه آفتاب قرار بگیرند دستخوش تغییر و تحول میشوند.

غبارگیری فرش پیش از شستشو

عملیات غبارگیری فرش قبل از شستشوی آن الزامی است چون ذرات خاک و گرد و غباری که در لابه‌لای پرز فرش نفوذ کرده‌اند در شرایطی‌که غبارگیری نشوند در هنگام شستشو با آب ادغام می گردند و منجر تشکیل لایه ای مشابه به گل در انتهای پرز فرش میشوند که‌این خویش مقدمات پوسیدگی فرش را مهیا می‌نماید که حتی ممکن میباشد با ضربه های ناشی از حمل و نقل فرش در گیر پاره گی خواهد شد.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ اسفند ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۴۱:۲۸ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

دارکشی فرش چیست و چرا از آن استفاده می شود؟

یکی‌از مهمترین پروسه ساخت فرهای دستباف، دارکشی میباشد. قالیشویی معتبر در مشهد دار کشی در ایجاد فرش دستباف به‌این ادله ایفا میگردد که فرش دقیق خیس و زیباتر ساخته خواهد شد. در واقع به کارگیری از دارکشی فرش کاری میباشد که می بایست با لطافت و ملاحظه صورت پذیرد. چون در غیر این شکل فرش ظاهری کج و ناموزون پیدا می نماید و زیبایی خویش را از دست می‌دهد. از طرف دیگر دارکشی برای رفع کجی و یک نواخت بودن بافت فرش های دستباف و همینطور عدم فرو رفتگی ها و برآمدگی ها از دارکشی فرش استعمال میشود. البته دارکشی برای رفع کجی های گرانقدر بی اثر بوده و منفعت ای ندارد.

اشکال دارکشی فرش
دارکشی فرش از طریق های گوناگون سنتی و نصفه صنعتی شکل می‌گیرد. از اشکال دارکشی فرش در جمهوری اسلامی ایران می شود به دارکشی فرش لولایی، دارکشی فرش پرسی و دارکشی فرش قلاب کشی اشاره کرد.

طریق های دارکشی فرش دستباف
در دارکشی فرش لولایی که روشی سنتی میباشد، فرش روی الوارهایی که در کنار یکدیگر چیده گردیده اند، میخ کوب می‌شود. با کشیده شدن فرش، اشکالات و کجی های آن بر طرف می گردد. هر دستگاه دارکشی فرش از دو محرمانه الوار تشکیل میشود که یکی آنان اثبات و دیگری دارنده چند لولای فلزی میباشد.

در نوع دیگری که دارکشی فرش پرسی میباشد محور اساسی بر نگه داشتن و کشیده شدن فرش میباشد. در‌این طرز یک دستگاه بدون نقص فلزی که بر روی اساس هایی قرار میگیرد و از میخ و تخته استعمال نمی‌شود. در دارکشی فرش قلاب کشی نیز همچون طریق های قبلی در صدر ارتفاع و پهنا فرش در یک سری نقطه اندازه گیری میشود و به دو نحوه شغل خویش را ایفا می‌دهد.

در رویه نخستین گروه ها یکی‌از دربین بر گردانده و روی فرش قرار می‌گیرند و میان آنها فلزی با اسم سیخو قرار میدهند و مجموعه های زوج و شخص پشت سر هم را روی یک سیخ گره می‌زنند. در شیوه بعدی مجموعه های زوج و شخص را گرد می نمایند. آنگاه سیخو را از در بین آن‌ها عبور میدهند.

 

عده بندی آخرین
همانطور که پیش خیس به آن اشاره نمودیم فرش دستباف یکی اشکال فرش میباشد که در بازار جمهوری اسلامی ایران وجود دارااست و هواداران بسیار متعددی را به خویش تخصیص داده میباشد. برای ساخت این فرش های دستباف از دارکشی استعمال می کنند. دارکشی به تخصص و مهارت بسیار متعددی نیاز دارااست. همینطور شست و شوی فرش دستباف می بایست بوسیله اشخاص حرفه ای و با تجربه انجام شود

در واقع فرش در معرض کثیف شدن و کثیفی بسیار متعددی جای‌دارد و از همین رو نظافت کردن آن اهمیت متعددی بر ظواهر و سالم اعضای خانواده دارااست. آلودگی و کثیفی فرش منجر زشت شدن و از دربین رفتن زیبایی آن می‌شود. از آن جایی که فرش دستباف بها متعددی داراست و شستن آن مقداری مشقت بار میباشد، سفارش میشود در‌صورتی‌که داده ها و مهارت موردنیاز برای شستن فرش در منزل را ندارید، مسلماً از سرویس ها قالیشویی دارای اعتبار برای این عمل یاری بگیرید.

قالیشویی نوین یکی‌از شناخته گردیده ترین و دارای اعتبار ترین قالیشویی ها در طهران میباشد که با استفاده اشخاص حرفه‌ای و زبده و کارشناس و به کارگیری از دستگاه های توسعه یافته مبادرت به ارائه سرویس ها فرش از قبیل شست و شو و رفوگری و دارکشی و …. می کند.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۵۵:۰۳ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

پاک کردن لکه ادرار از روی فرش

نحوه تزکیه لکه ادرار از فرش بسیار دارای اهمیت میباشد قالیشویی معتبر در مشهد چون این لکه ها علاوه بر رنگ زردی که از خویش روی فرش به مکان میگذارند بوی نامطبوعی (از در میان بردن بوی نامطبوع فرش) نیز ساخت می نمایند.
از این رو بایستی هر چه سریعتر برای لکه زدایی مبادرت کنیم ما سه راه‌حل کلی خانگی را ارائه میدهیم:
1- مخلوطی نتایج از ادغام یک قاشق غذاخوری ریکا، دو فنجان آب سرد و یک قاشق غذاخوری سرکه سپید تنظیم نمایید و روی لکه ادرار اسپری فرمائید بعد با پارچه محل را کم آب فرمایید پیش از عملیات مطلقاً محلول را در کناره ای از فرش خصوصاً در صورتی‌که دستباف بود آزمایش نمایید.
2- بعداز تهیه و تنظیم محلول نتایج از ادغام دو قاشق غذاخوری آمونیاک و یک جام آب آن را روی محل لکه اسپری نمایید و آن‌گاه به وسیله یک فرچه محل را پاک فرمائید.
3- اینبار محلولی از مخلوط یک جام آب اکسیژنه، سه قطره ریکا و ۳ قاشق غذاخوری جوش شیرین تنظیم نمایید و فرش را با آن مرطوب فرمایید و بگذارید ۱۰ الی ۲۰ دقیقه بماند آن‌گاه به وسیله یک اسفنج محل را به طور کامل منزه نمائید.

تزکیه لکه ادرار بچه از روی فرش
جهت شستن و تزکیه فرش نجس گردیده در اثر ادرار خردسال ها می اقتدار از راه حل کلی پایین تبعیت کرد و سریع به فیض رسید:
مرحله اولیه: محل لکه را بوسیله پارچه ای مالش دهید.
مرحله دوم: از ادغام یک قاشق غذاخوری ریکا و دو استکان آب و یک قاشق غذاخوری سرکه محلولی تنظیم فرمائید.
مرحله سوم: پارچه ای سپید را به محلول آغشته فرمایید و به آرامی روی بخش لکه از درون به بیرون آن مالش دهید.
مرحله چهارم: با یکپارچه کم آب آب بخش لک گردیده را جذب نمائید تا کم آب خواهد شد.
مرحله پنجم: تکرار فرآیند ۳ و ۴ جهت زدودن بی نقص لکه
مرحله انتها: تعدادی قطره آب اکسیژنه ۳ درصد را بوسیله قطره‌ چکان روی قسمت لک گردیده بریزید آن گاه با دستمال کم آب نمائید.

 

تزکیه لکه ادرار حیوان ها خانگی از فرش
اقدامات پیش از منزه کاری لکه های فرش نتایج از ادرار حیوان ها خانگی:

یه خرده مجله یا این که حوله روی محل ادرار قرار دهید تا وقتی که دیگر ادراری جذب نگردد.
با آب سرد محل ادرار را آب کشی نمایید و آنگاه با یک دستمال کم آب فرمایید.
طریق های از میان بردن لکه ادرار حیوان ها خانگی از روی فرش
۱‌. بعد از ترکیب کردن دو قاشق غذاخوری آمونیاک با یک استکان آب محلول را روی لکه اسپری نمایید و بوسیله فرچه محل را پاک فرمائید.

۲‌. همان طور که پیشتر بیان شد میتوانید برای زدودن لکه های ادرار حیوان‌ها خانگی از روی فرش نیز از اسپری نتیجه ها از مخلوط دو قطره ریکا سه قاشق جوش شیرین و یک لیوان آب اکسیژنه به کارگیری فرمایید و بعداز اسپری در محل؛ لکه را ۲۰ دقیقه رها نمایید و آن گاه با اسفنج محل را بسایید.

۳. ولی اختصاصی ترین شیوه لکه زدایی در‌این مقوله به کارگیری از اسپری منحصر به فرد ضد لک حیوان ها خانگی است؛ که هم لک را از دربین میبرند و هم بوی بد ادرار را رفع می‌نمایند و از کلیه مهمتر از تکرار ادرار در محل گذشته به وسیله حیوان خانگی خودداری میگردد.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۵۸:۴۷ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

فرش دستباف چی خوبه

فرش دستباف چی خوبه؟ امروز تصمیم داریم شمارا با فرش دستباف آشنا کنیم. قالیشویی معتبر در مشهد خصوصیت فرش دستباف این میباشد که یک سری سانتی متر تفاوت در بعدها فرش در بخش های بالا و تحت وجود داراست که در واقع یکی خصوصیت های فرش دستباف میباشد و عیب وجود ندارد شستشوی فرش دستبافت و ابریشم.

این فرش اهل ایران به سه صورت اساسی ترنج، آجری و تخته سه لا بافته می گردد. فرش دستباف علامت ملت کشور ایران میباشد. در صورتی میخواهید بیشتر با این گروه از فرش ها آشنا گردید، تا انتهای متن با ما یاور باشید.

خصوصیت های فرش دستباف
هر ملتی یک کالای نمادین داراست که عالم با بیان آن متاع از ملت حافظه می نماید. فرش دستباف نشانه ملت کشور ایران فی مابین ملت ها میباشد و عالم کشور ایران را با این فرش می شناسد. کارشناسان فرش در سراسر عالم می‌گویند که‌این فرش شایسته ترین و زیباترین فرش دنیا میباشد.

باستان شناسان و کارشناسان پیشینه ساخت و ساز پارچه و فرش در کشور‌ایران را به زمان صفویه (1501 تا 1736 میلادی) می‌دانند. پژوهشگران معتقدند که قرن 16 و 17 استارت شکوفایی هنر فرش در کشور‌ایران بوده میباشد. حدود یک سوم فرش های دستباف عالم در کشور ایران بافته می‌گردد و 30 درصد بازار صادراتی فرش دستباف عالم در میهن ما میباشد. در حالتی که میخواهید این فرش را خریداری نمائید یا این که فرش خویش را تعو.یض فرمائید، خوب میباشد از پیشین چیزهایی را که برای خرید یک فرش دستباف بهتر نیاز دارید بدانید قالیشویی.

فرش های دستباف خوشگل اختصاصی جمهوری اسلامی ایران

فرش های دستباف قشنگ منحصر کشور ایران
این فرش ایرانیایرانی به سه صورت اساسی ترنج، آجری و فشنه بافته می‌گردد که بیشتر آیتم پسند ترنج میباشد و بیشتر فرش هایی که در منزل اهل ایران ها میبینید طرح ترنج میباشد که حاشیه های پهنی داراست.

محیط و طرح های بیضی و مدور در میانه و این طرح با الهام از معماری زمان اشکانی در فرش های دستباف پباده سازی گردیده‌است. فرش دستباف علاوه بر قیمت هنری فرش ماشینی خصوصیت های برتر دیگری نیز داراست. مجموعاَ فرش دستبافت از به دور و مجاورت جلوه خیر و خوبی داراست و براق میباشد.

خصوصیت فرش دستباف این میباشد که یک‌سری سانتی متر تفاوت در بعدها فرش در بخش های بالا و ذیل وجود داراست که در واقع یکی خصوصیت های فرش دستباف میباشد و عیب ندارد ولی در حالتی‌که در قالی کوچک های کوچک ظواهر می‌گردد. با بالا کشیدن فرش دستباف از بخش اواسط میتوانید از تقارن آن مطمئن گردید.

مزایای فرش دستباف
تقارن رنگ از سایر خصوصیت های این فرش میباشد که می بایست آیتم اعتنا قرار گیرد. هنگام خرید فرش به تقارن رنگ در بخش های متقارن اعتنا نمائید و قطعا در روشنایی ساده آن را چک فرمائید. در لحاظ داشته باشید که رنگ فرش در سمت و سوی خواب تیره خیس میباشد. به حافظه داشته باشید که انواع و هندسه پروژه نا تمام نیستند.

یکی خصوصیت های این فرش سرد بودن آن در فصل‌تابستان و گرم بودن آن در فصل‌زمستان میباشد. یکی از دیگر از خصوصیت های این فرش که می شود به آن اشاره نمود این میباشد که فرش می بایست برس خورده و نرم باشد.

در شرایطی که انتهای گلابی با سطح فرش مختلف باشد، آرم دهنده این میباشد که با جوهر رنگی نقاشی کردن گردیده اند و ممکن میباشد رنگ را رنگ نمایند. پاک کردن فرش دستبافت با توری وحشتناک دشوارتر میباشد اعلاشویی فرش چه میباشد.

چه چیزی منجر گران شدن این فرش ها می گردد؟

چه چیزی سبب ساز گران شدن این فرش ها می‌گردد؟
فرش دستباف فقط کفپوشی میباشد که به پا اضافه می‌گردد، نوروفروغ و آبکشی زیبایی آن دوچندان می‌شود و هیچوقت کیفیت دیده نواز خویش را که یکی خصوصیت های این فرش میباشد.

به خصوص در‌حالتی که فرش های دستباف با رنگ های طبیعی نقاشی کردن گردیده باشد. فرش های دستباف هر چه بیشتر بالا بیاید و بیشتر بماند، قیمت مالی و هنری آن بیشتر می‌گردد. یکی‌از خصوصیت های این فرش، سرد بودن آن در فصل‌تابستان و گرم بودن آن در فصل‌زمستان میباشد ولی فرش ماشینی به جهت مواد پلاستیکی که داراست این خصوصیت را ندارد.

مسئله دیگر این میباشد که رنگ فرش میباشد. برای سهولت در خرید فرش پیش از پرداخت به فروشنده با دستمال روی یک تکه فرش، درصورتی که رنگ فرش تصنعی باشد، فرش دستمال را رنگ می نماید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۰۵:۳۶ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

استفاده از پودر فرش مخصوص

شستشوی فرش با پودر صابون خانگی برای رویا رویی با لکه‌ها و کثیفی‌ها، قالیشویی معتبر در مشهد در حالتی‌که میخواهید سریع فعالیت فرمایید. خوب میباشد به مکان شامپو، در پی یک پودر فرش منحصربه‌فرد باشید. شامپوها ممکن میباشد ساعات ارتفاع بکشد تا کم آب شوند و تا‌زمانیکه مهیا شوند، اتاق را از محدودیت بیرون نمائید نظافت کردن ریشه های فرش.

تولیدات پودری را می‌قدرت خیلی سریع‌خیس جاروبرقی کرد و به به عبارتی اندازه عالی فعالیت می‌نماید. از هر فرآورده شستشوی فرشی که استعمال میکنید، مسلما راهبرد ها را بخوانید و هر دستورالعملی را دنبال نمایید.

محصول ها طبیعی فرش شویی
در صورتی ترجیح می دهید از تولیدات طبیعی فرش شوی به کارگیری فرمایید، برخی از اثاثیه مهم آشپزخانه وجود دارا هستند که اعجاز می نمایند.

بیشتر عموم درباره‌ی به کارگیری از آب سودا یا این که آب مقوی برای رویا رویی با لکه های قهوه شنیده اند، البته نمک نیز جایگزین خیر برای از میان بردن کثیفی یا این که خیساندن لکه های نو میباشد.

همینطور، جوش شیرین بوی بدی که میان الیاف نهفته گردیده است را جذب می نماید. به حافظه داشته باشید، هنگام به کارگیری از طریق یا این که متاع تازه پاک کردن، مدام در آغاز آن را در یک حوزه‌ کوچک تست نمایید.

صحبت آخری

حرف نهایی
امید خواهیم داشت که به خیر با شستشوی فرش با پودر صابون خانگی آشنا گردیده باشید. قالیشویی ما مدام همت دارااست فرش ها را طوری بشورد که رضایت مشتری را جلب نماید قالیشویی سازمان نرم‌افزار.

شما میتوانید در هر ساعت از شبانه روز به شعبه های متفاوت ما مراجعه کرده و یا این که تماس حاصل نمایید تا از سرویس ها ما برخوردار گردید. شستشوی فرش با پودر صابون خانگی یک کدام از مهمترین سرویس ها ما به‌حساب می‌آید.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۴۴:۳۴ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

قالیشویی با اصول مذهبی در خانه امکان پذیر است؟

از آنجایی که ما اهل ایران ها برروی فرش های قالیشویی معتبر در مشهد خویش نماز میخوانیم بایستی محل نمازگزار تمیز باشد.

از این رو همت در سمت و سوی مراقبت عصمت و نظافت فرش الزامی میباشد.

بنابر احکام فقاهتی در شرایطی که محلی با ادرار نجس گردیده باشد و آن گاه کم آب گردیده باشد و ما محل ادرار را ندانیم.

آن فرش نجس میباشد و نمی توانیم بر روی آن نماز بخوانیم در صورتیکه فرش نجس را در افتاب پهن کنید گشوده هم نجس میباشد.

و نمی قدرت برروی آن نماز خوند مگر اینکه شسته خواهد شد در آن شکل برای نمازخواندن مطلوب است.

در شرایطی‌که در خانه خویش فضای مطلوب برای شستشو و وقت کافی دارید و از کلیه مهمتر با احکام فقهی جهت تزکیه لکه های نجس شناخت دارید می‌تواند با اصول مذهبی فرش خویش را درخانه بشورید.

در هنگام شستشوی فرش ماشینی یا این که قالی دستباف مببایستی در شکل وجود لکه ای بر روی آن، در آغاز لکه منزه خواهد شد. بسته به نوع لکه، از طریق های مختلفی استعمال می کنند. مثلا برای تزکیه لکه چای بایستی با یک قاشق در آغاز بقایای مایع چای را از روی فرش گردآوری کرده آن‌گاه مکان آن را با یک دستمال تر و مرطوب یک‌سری دقیقه ماساژ اعطا کرد و هیچ وقت نباید از مواد شویند که سبب ساز ثبت رنگ بر روی فرش میگردند، بهره برد. تزکیه هر لکه شیوه و مواد مورد نیاز خویش را نیاز داراست. البته در رابطه مواد نجس مانند ادرار، باید این کار بر پایه ی اصول اسلامی و دینی شکل گیرد تا نجاست منزه شود.

این رخداد ممکن میباشد برای تک تک عده ای که در منزل طفل کوچک یا این که حیوان خانگی نگه می دارا‌هستند، رخداد بیفتد. در اینصورت در شرایطی که ادار جدید میباشد،یک حوله کهن یا این که خبر نامه روی آن قرار داده تا تمای خیسی خویش را به حوله یا این که مجله پس بدهد آن گاه یه خرده اب سرد بر روی آن بخش ریخته و با یک دستمال کم آب یا این که تی محل را کم آب نمائید.

تا اینجا عین نجاست را تمیز کرده ایم البته برای تزکیه لکه ادراراز فرش میتوانیم از محلول آب اکسیژنه، ریکا و جوش شیرین به کار گیری نماییم. دو تا سه قطره ریکا، سه قاشق غذاخوری جوش شیرین را در یک لیوان آب حل نموده ومحلول را با اسپری بر روی لکه بپاشید. پس از ده یا این که بیست دقیقه با فرچه یا این که دستمال محل متبوع را بسابید. برای از دربین بردن بوی بد نیز می اقتدار فرش را جلوی آفتاب پهن کرد.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۵۰:۲۴ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

دلایل پوسیدگی قالی ها

مهم‌ترین و بزرگترین انگیزه پوسیدگی فرش ، رطوبت میباشد که به شیوه های متعدد قالیشویی معتبر در مشهد در فرش نفوذ کرده و نخست الیاف فرش را سست و ضعیف میکند و وقتی که فرش را برسی می کنید پوسیدگی گردیده و راه‌حل ای جز تعمیر آن به وسیله قالیشویی نیست.
مجموعاَ نفوذ آب و رطوبت در فرش به ندرت سبب ساز بروز خسارات جبران ناپذیری بر روی فرش میشود که به عنوان مثال می شود به پوسیدگی، مشکل رنگ ها و بیدزدگی اشاره نمود. نقش مخرب رطوبت بر روی فرش های دستبافت نسبت به فرش های ماشینی بیشتر میباشد چرا‌که نفوذ رطوبت به فرش دستبافت علاوه بر پوسیدگی می‌تواند موجب زمار (قاطی شدن رنگ های فرش دستبافت) و همینطور پرورش کپک و قارچ و بیدزدگی بر روی فرش دستبافت گردد.در پی به مواقعی که باعث پوسیدگی فرش می‌شوند اشاره گردیده‌است.

ریختن آب و مایعات بر روی فرش
وقتی که آب یا این که مایعاتی بر روی فرش میریزد مهم‌ترین و اولی عمل این میباشد که رطوبت ساخت گردیده را سریعا از روی فرش بردارید . که‌این کارا می‌توانید بوسیله یک قاشق جاری ساختن دهید طوری که قاشق را در سمت خاب فرش بکشید و رطوبت و مایع ریخته گردیده را تا حد قابلیت و امکان گردآوری نمائید. بعد از آن بوسیله یکپارچه آب گیر نصیب مرطوب را بهتر بکشید و در انتها هم برای سفت کاری و کم آب کردن بی نقص ازحرارت سشوار به کار گیری نمایید.

قرار تصاحب کردن فرش در جای هایی که احتمال رطوبت در آن بخش ها زیاد خیس میباشد:
مثلا این جای ها میتوان به پنجره ، شوفاژ ، جلوی درب گرمابه و توالت اشاره نمود.

شستن خطا فرش
به کار گیری زیاد از ماده شوینده اسیدی مثل آبژاور و سولفید در شستشوی فرش به شدت هر چه تک تک خیس موجب پوسیدگی جبران ناپذیر فرش می‌شود.

کم آب کردن غیر اصولی فرش ها
مبرهن میباشد بعداز شستشو جهت پرهیز از پوسیدگی و بوی بد در فرش، فرش های بایستی به طور کامل ابگیری و کم آب شوند. در حالتی‌که به هردلیلی فرش تماما کم آب نگردد، نم جانور درفرش کم کم منجر پوسیدگی فرش می‌گردد.

فشار
داخل شدن فشار بیش تر از حد و زمانبر بازه زمانی بر روی فرش ( مثل قرار دادن اجسام سنگین بر روی قالی) منوط به اینکه رطوبت نفوذ کرده‌با‌شد می‌تواند یکی انگیزه های پوسیدگی فرش باشد . ولی فشار وارده بر فرش به خودی خویش موجب بیدزدگی فرش های دستبافت می شود.

نحوه های ترمیم پوسیدگی فرش
به شما صاحبین فرش های ماشینی و دستبافت پبشنهاد می کنیم به طبع هرچند وقت یکبار تماما پشت فرش را نظارت فرمائید و چنانچه گزینه مشکوکی از پوسیدگی فرش که در مبحث بعدی کاملا ذکر می کنیم بتوانید پوسیدگی را تشخیص دهید و هرچه سریع خیس در سمت و سوی ترمیم آن مبادرت فرمائید. انگیزه اینکه پشت فرش را می بایست برسی فرمائید این میباشد که فقط تشخیص اینکه یک فرش پوسیده میباشد یا این که نه فقط ازپشت آن میتوان متوجه شد.
در شرایطی‌که پشت فرش را برسی کردید و متوجه بخش سیاهی شدید بایستی روی آن بخش بیشتر حساس گردید زیرا ممکن میباشد آن بخش پوسیده گردیده باشد.
کلیه فرش های پوسیده ممکن میباشد بوی رطوبت نداشته باشند و ممکن میباشد فرشی پوسیده باشد البته از خودش بوی رطوبتی ساطع نکند. در حالتی‌که در منطقه پوسیدگی فرش بوی رطوبت زننده ای به مشامتان خورد و در صورتیکه این رایحه مداوم بود می تواند از انگیزه پوسیدگی فرش باشد. معمولا در حیطه ای از فرش که پوسیدگی فیس می‌دهد ، بافت و الیاف آن حیطه به طور کامل سست می باشند طوری که در حالتی که دست خویش را در آن حوزه‌ فشار دهید خودتان متوجه خواهید شد. در شرایطی‌که که بافت های محیط حیطه پوسیده ابدا این سیرتکامل نیستند و از استحکام بالایی برخوردارند.

یک کدام از مهم ترین این اقدامات و لازمات در هنگام مواجه شدن با فرش پوسیده، شیوه روی هم گذاشتن فرش میباشد .
یعنی شخص بعد از اینکه متوجه شد فرش در گیر پوسیدگی گردیده‌است می بایست هرچه سریع خیس فرش را به رفوگر دارای تخصص قالیشویی بسپارد.
ولی اینکه فرش را چه گونه و با چه تکنیکی عده نماید که فرش پوسیده بیشتر جراحت نبیند بسیار آیتم مهمی میباشد.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۲۸:۲۷ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

عدم انتخاب قالیشویی مجاز

همواره توصیه می شود، فرش های خویش را جهت شستشو قالیشویی معتبر در مشهد به قالیشویی های مجاز بفرستید چون که بعضی از قالیشویی هایی غیر مجاز که زیر پوشش اتحادیه قالیشویی نیستند با سود گیری از آب چاه، آب جوی‌بار و ماده های شوینده نامناسب یا این که عدم داشتن امکانات قالیشویی مکانیزه و نیروی زبده سبب ساز زخم دور از شوخی به بافت و الیاف فرش می شوند.

کم آب نکردن بی نقص فرش
آبگیری و کم آب کردن یکی فرایند اصلی و مهم در پروسه قالیشویی میباشد .یک کدام از دیگر از خطاها مرسوم در هنگام شستشوی قالی، کم آب نشدن بی نقص فرش است. فرشی که بصورت بی نقص کم آب نشده باشد معمولا بوی بدی از خویش ساطع می کند ( بوی بد فرش پس از شستشو ) یا این که ریشه های آن به زردرنگ در می‌آید. بدین ترتیب سفارش میشود، در حالتی‌که قصد شستشوی فرش در خانه خویش را دارید، جهت کم آب شدن فرش، آن را به توجه آبگیری و در معرض تابش آفتاب قرار دهید.

 

کاور نشدن فرش ها بعد از شستشو
یکی‌از سرویس ها قالیشویی های مجاز، تحویل فرش ها بصورت کاورشده به نحوی پاک و تر و تمیز است. از آنجایی که فرش شسته گردیده بایستی به وسیله کارگران حمل و در وانت قرار گیرد و بعد تحویل مشتری شود، ممکن میباشد در سود انتقال به وسیله کارگران و مراحل حمل نقل مجدد خاکی و آلوده خواهد شد، به این ترتیب قالیشویی ها فرش ها را بعد از شستشو بصورت لول و کاروشده، تحویل مشتریان عزیز میدهند.

شستشوی فرش یکی شغل های مهم و ضروری هر منزلی میباشد. با مجاورت شدن به روز ها عید نوروز، سنت منزل تکانی و نظافت یکی‌از گرفتاری های هر خانواده ای میباشد. یک کدام از وسایل مهمی که در هر منزل باید منزه و پاکیزه شود، فرش ها و قالی های میباشد. در قبل بخش اعظمی از عموم بصورت سنتی در خانه خویش با آب و کف به شستشوی فرش های خویش می پرداختند ولی امروزه به خیال خطاها عدیده معاش ماشینی عموم ترجیج میدهند تا فرش های خویش را جهت شستشو به قالیشویی ها بسپارند. ولی شستشوی فرش مجموعاَ ، کاری ماهر و تخصصی میباشد.
عدم رعایت نکات اصلی درین فعالیت سبب ساز زخم های دورازشوخی و حتی غیر قابل برگشت به فرش ها می‌شود.

در‌پی نوشته‌ی علمی به خطاها اساسی رایج در قالیشویی و شستشوی فرش میپردازیم.

وسواس و شستشوی بیشتراز حد فرش
همانگونه که شستشوی به موقع و منظم فرش جهت زیبایی و ارتفاع قدمت فرش اهمیت داراست، وسواس و شستشوی بیشتراز اندازه فرش، سبب ساز جراحت و از در میان رفتن بافت فرش میگردد. سابیدن و خشکشویی فرش بیشتراز اندازه فرش سبب ساز پوسیدگی الیاف فرش به گذر زمان فرصت می‌گردد. از آنجایی که یک کدام از پروسه شستشوی فرش ها، مرحله کم آب شدن است و این مرحله با پهن کردن فرش در تابش آفتاب امکانپذیر میباشد، زیاد قرار دادن فرش در معرض آفتاب نیز منجر رنگ پریدگی و کهنگی فرش می شود.

بدین ترتیب سفارش میشود، از شستن بیشتراز اندازه و مکرر فرش ها دوری نمائید.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۵۳:۳۳ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

در خانه بشوریم یا به قالیشویی بسپاریم؟

همان گونه که در صدر اشاره شد شستشوی پتو قالیشویی معتبر در مشهد در خانه نیاز به مصرف آب، فضای کافی جهت شستن و کم آب نمودن دارااست. از طرفی وقتی که پتو تر می‌شود آب متعددی درون آن نفوذ می کند همین فرمان باعث سنگین شدن آن می‌گردد سنگین شدن پتو شغل آبکشی را دشوار می کند و نیاز به اجبار فراوان جهت بلند کردن پتو دارید این ممکن میباشد به سالمی شما جراحت برساند. به علاوه از مصرف زیاد آب در هنگام ابکشی نیز نمی اقتدار دیده پوشی کرد.

از طرفی معاش های آپارتمانی مانند قدیم فضای کافی جهت پهن نمودن و کم آب نمودن پتو به ما نمی دهد به این ترتیب سفارش می شود با از مزایای استعمال از قالیشویی صرف مبلغ اندکی هزینه هم به تندستی خویش امداد نمائید و هم از مصرف بیهوده آب اجتناب نمائید.

پتو را در باطن لگن انداخته و آن را با آب ولرم و مواد شستشو (عالی میباشد از مواد شوینده ضعیف استعمال نمایید تا به الیاف پتو آسیبی نزند) مالامال نمائید.

درحال حاضر مرحله شستشو یا این که چنگ زدن میباشد بایستی پتو را به آهستگی چنگ بزنید معمولا کناره های پتو آلوده و کثیف خیس میباشد و ناپاک ها در هنگام شستشو در حاشیه پتو گردآوری میشود پس عالی میباشد کناره های پتو را با تمرکز و ادب بهتری چنگ بزنید.

بعداز آنکه مطمئن شدید پتو را به خیر شسته اید نوبت به مرحله آبگیری میباشد.

کف و آب جان دار در لگن را خالی فرمائید و پتوی درون لگن را با آب مالامال فرمایید تا آب راز ریز گردد.

تاوقتی‌که آب از لگن سرریز می گردد شما پتو را فشار دهید تا کف های جان دار در آن خارج بیاید پتو را نچلانید تنها فشار دهید.

درصورتی که پتوی شما تعالی میباشد میتوانید با پا وارد لگن گردیده و با پای خویش پتو را فشار دهید.

هر فرصت که حس کردید که کف تماما از پتو بیرون گردیده‌است، آب لگن را به طور کامل خالی نمایید و پتو را در جایی بلندتر یا این که به عنوان مثال در کاسه آبکشی قرار دهید تا آب به طور کامل از آن بیرون گردد معمولا نیم ساعت بماند خوب میباشد. پس از نیم ساعت یا این که بیشتر که آب از پتو بیرون شوید میتوانید پتو را برای کم آب شدن بر روی بند پهن فرمائید و در معرض آفتاب قرار دهید تا به طور کامل کم آب گردد و کل میکروب ها و باکتری های آن از در میان بروند.

نکات اصلی

به طبع به ضوابط شستشوی مندرج در اتیکت پتو ها اعتنا فرمایید.
از آب ولرم و مواد شستشو ضعیف جهت شستشو به کارگیری فرمایید.
در شرایطی که پتوی شما دارنده لکه میباشد خوب میباشد پیش از شستشو لکه را از پتو منزه کرده و آن‌گاه به شستشوی پتو بپردازید.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۳۶:۰۸ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

فرش اکریلیک چیست و نوع قالیشویی آن چه فرقی دارد؟

یکی گونه های فرش های ماشینی جانور در بازار فرش اکریلیک میباشد قالیشویی معتبر در مشهد که در واقعیت شایسته ترین نوع فرش ماشینی در بازار میباشد. الیاف این فرش از نخ اکریلیک میباشد. نخ الکریلیک الیاف تشکیل شده از مواد نفتی پلیمری به اسم پلی اکریلو نیتریل است. الیاف اکریلیک بافتی مشابه نخ پشم طبیعی دارا‌هستند و زیرا مدل و گرم می‌باشند، تعیین قابل قبولی برای بافت فرش هستند.

این نخ ها به سه شکل رنگی یا این که رنگدانه ای و اکرود، رنگ زرد آهویی یا این که کتان شسته نشده ویا به طور سپید ناپخته و رنگ نشده که به عبارتی شرایط طبیعی میباشد ایجاد می شوند.

نخ اکریلیک نسبت به بیدزدگی فرش، روغن، مواد شیمیایی و رغن و هم اینگونه تابش نوروفروغ آفتاب بسیار مقاوم میباشد.

این نخ وقتی که بصورت پارچه یا این که فرش در میاید، پرز ایجاد می نماید که‌این یکی‌از معایب فرش اکریلیک است.

طریق قالیشویی فرش اکریلیک
طرز قالیشویی اکریلیک معمولا در پشت قالی درج گردیده‌است. در هنگام شستشوی فرش های ماشینی اکریلیک باید به نکات خاصی دقت نمود. از‌آن‌جا‌که این فرش ها متاع خاصی دارا هستند باید جهت شستشو مطلقا از شامپو های شستشوی صنعتی به کار گرفت به کارگیری از پودرهای کم آب دستی جهت شتشو سبب ساز برخورد شیمیایی با الیاف فرش و نهایتا زردی ریشه های فرش می‌شود. همینطور پودرهای قالیشویی دستی منجر سفتی و کم آب شدن فرش می‌شوند. .

یکی‌از دیگر از نکات شایان توجه در شستشوی فرش های اکریلیک، شتسشوی فرش هم راستا میباشد تا از جراحت به الیاف فرش دوری خواهد شد.

 

اشکال فرش اکریلیک
مجموعاَ فرش های ماشینی مو جود در بازار به طور اکریلیک، هیت ست، پلی استر، بی سی اف و پلی پروپلین میباشد. شایسته ترین نوع فرش اکریلیک فرش صد در صد اکریلیک است چون که وجود پلی استر در الیاف فرش سفتی و مشقت بافت فرش می‌گردد. شیوه های ویژه ای جهت تشخیص فرش اکریلیک از دیگر فرش ها وجود دارااست که در پی نوشته‌ی‌علمی به آن خوا‌هیم پرداخت.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۰۳:۰۵ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)