بک لینک - سئو - خرید بازدید گوگل - فروش آنتی ویروس -
سایت بت
پیش بینی فوتبال
بازی آنلاین - بهترین سایت بازی - بازی رایگان -
سایت بدون فیلتر 1xbet
 پایگاه اطلاع رسانی در مورد مقالات قالیشویی پایگاه اطلاع رسانی در مورد مقالات قالیشویی .

پایگاه اطلاع رسانی در مورد مقالات قالیشویی

نحوه شستشوی موکت نمدی

موکت های نمدی از دیرین ترین کفپوش های منازل می‌باشند قالیشویی معتبر در مشهد ما درین نوشته‌ی علمی تعدادی راه حل کلیدی جهت شستشوی موکت های نمدی در خانه ارائه می‌دهیم:

1-پودر ذرت: یک پیمانه پودر ذرت را با یک پیمانه بوره و یک دوم پیمانه جوش شیرین مخلوط نمائید و روی فرش بریزد در حال حاضر با کشیدن یکدست مرطوب روی فرش آن را منزه فرمایید و پس از اینکه کم آب شد از جاروبرقی به کار گیری نمائید.

2-پراکسید هیدروژن: با ریختن این ماده لکه بر بر روی موکت نمدی همه لکه های پروتئین و خون تمیز خواهند شد.

3-بخار: میتوانید از ترکیب آب و سرکه در درون دستگاه بخار پر نمک فایده ببرید.

4-نمک: سرکه و نمک را ترکیب فرمایید و به طور خمیر درآورید و روی لکه ها بریزید بعد دستمال مرطوب را روی محل متبوع بمالید و پس از کم آب شدن جاروبرقی بزنید.

5-جوش شیرین و سرکه: پودر جوش شیرین را روی لکه موکت بریزید و آن گاه سرکه سپید را اضافه نمایید درحال حاضر یک دستمال با توان جذب بالا را روی موکت بکشید تا سرکه را جذب نماید بعداز اینکه آن قسمت کم آب شد به وسیله جاروبرقی مانده جوش شیرین را عده فرمایید.

جهت لکه های تبارک خیس صرفا کافی میباشد که جوش شیرین را روی موکت بپاشید و بعداز نیم ساعت جاروبرقی بزنید.

فرآورده موکت نمدی چه خصوصیت دارااست؟
ساختار موکت نمدی از الیاف پروپیلن، پلی اتیلن، پلی استر و یا این که پشم می باشد.

نکات اساسی درباره با شستشوی موکت نمدی در خانه
موکت را در سوی خواب الیاف بشورید‌.
لکه های مایع را بوسیله یک حوله کتان که روی لکه می‌گذارید عده فرمایید.
جهت زدودن لکه دوده در موکت تیره رنگ نمدی از پاشیدن نمک روی لکه سود ببرید.
روی قسمت‌هایی از موکت که بر اثر شی ءها سنگین مانند مبل پرز هایش خوابیده و گود گردیده یکسری قاشق آب گرم بریزید و بعداز یک ساعت بر روی آن برس قابل انعطاف بکشید.
روغن روی موکت را در آغاز با قاشق گردآوری فرمایید و پارچه سفیدی روی محل قرار دهید و اتو را با حرارت نادر روی آن بکشید.
پودر ماشین لباسشویی نیز منجر زبر شدن و کم آب شدن سطح موکت می شود.
در صورتیکه حیوان‌ها خانگی دارید پیش از ورود آن‌ها به درون منزل نسبت به نظافت کردن پاهای آنان مبادرت نمائید.
آیا از سرویس ها قالیشویی جهت شستشوی موکت نمدی استعمال کنیم؟
جهت شستشوی فرش ماشینی و موکت های نمدی عالی میباشد از آب سرد استعمال شود و شوینده های ملایم و رقیق اصولی خیس میباشد.
هیچ وقت نباید جهت شستشوی موکت های نمدی از برس قالیشویی استفاده نمود چون این فعالیت موجب زخم به نمد میشود فقط کافی میباشد با دست و شامپو‌ فرش رقیق گردیده نمد را بشویید.
چلاندن و یا این که آویز نمد جهت کم آب شدن نادرست میباشد در فیض موکت نمدی را در سطح صاف و یا این که شیبدار پهن فرمایید تا صورت اش را از دست ندهد.
در صورتی‌که این اصول را رعایت فرمائید موکت و فرش نمدی تا یکسری سال وخیم نمیگردد.
در هر شکل چنانچه قابلیت شستشوی موکت نمدی اتان را در خانه ندارید می‌توانید به قالیشویی آنلاین افرا رجوع نمایید و از سرویس ها شستشوی موکت منفعت ببرید.
در بعضی مورد ها حتی نیازی به جابجایی کفپوش به محل قالیشویی وجود ندارد و عملیات شستشوی موکت و تمیزکاری در محل و با دستگاه منحصربه‌فرد جاری ساختن می گیرد.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۲۴:۵۴ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

استفاده از حلال ها مناسب

برای تزکیه لکه آدامس از روی فرش یا این که موکت مانند قالیشویی معتبر در مشهد تزکیه لکه اسباب و اثاث آرایش و پیرایش از فرش میتوانید از حلال های جانور در بازار نیز به کار گیری کنید.

مجموعاَ حلال مهم آدامس، تترا کلرید کربن است.

حلال ها لکه ها را سریع خیس منزه می کنند. حلال را بر روی آدامس اسپری فرمایید.

ولی اینجا نیز مانند به کار گیری از روغن باید در آغاز از عدم جراحت حلال به بافت فرش مطمئن شویم.

بعداز اسپری کردن حلال بر روی آدامس پنج یا این که ده دقیقه حوصله نمایید تا محلول به ساختار آدامس نفوذ کند.

بعد از آن با استعمال از کارد، آدامس را از روی فرش برداشته و در غایت محل لکه را شستشو و آبکشی کنید.

سرکه هم حلال قابل قبولی برای تزکیه لکه آدامس از روی فرش یا این که موکت است. می‌توانید از سرکه به مکان یخ برای محکم کردن آدامس به کار گیری فرمایید.

پاره ای سرکه که عالی میباشد پیش از به کارگیری پاره ای گرم گردیده باشد را بر روی لکه آدامس بریزید.

بعد با نوک یک کارد آدامس را از محل غیر وابسته نمائید در انتها محل لکه را آبکشی نمائید تا بوی سرکه روی فرشتان باقی نماند. همین کار را میتوانید با نصف یک لیموی ترش نیز ایفا دهید.

به کارگیری از روغن
از روغن نیز برای معدود کردن ضخامت آدامس میتوانید استعمال فرمائید. نکته حائض اهمیت در به کارگیری از روغن یقین از عدم جراحت زدن آن به فرش شما است که برای این فعالیت عالی میباشد پیش از به کار گیری از آن یک تیکه از فرش را با روغن آزمایش فرمائید، در‌صورتی‌که روغن به بافت فرش آسیبی نزد میتوانید از روغن استعمال نمائید. در آغاز یک دست پاک را به روغن آغشته کنید توصیه می شود از روغن اکالیپتوس یا این که زیتون و یا این که از کره روغن زمینی در لکه برداری از فرش به کار گیری نمائید.

آن‌گاه دستمال آغشته به روغن را بر روی لکه آدامس روی فرش بمالید. آن گاه با استعمال از یک جسم تیز مانند کارد آدامس را از روی فرش جداگانه فرمائید. در پایان نیز محل لکه را عالی آبکشی کنید تا ذرات مانده به طور کامل تمیز شوند.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۵۱:۳۷ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

پاک کردن لکه مداد شمعی و ماژیک از روی فرش

با یقین در صورتیکه در خانه خویش طفل خردسال داشته باشید  قالیشویی معتبر در مشهد به احتمال زیاد با لکه های قلم شمعی یا این که ماژیک بر روی فرش واکنش نموده اید. شایسته ترین رویکرد برای خودداری از ساخت و ساز اینگونه لکه هایی، پیشگیری از به وجود داخل شدن آنهاست. درصورتی که در منزل فرزند خردسال دارید می‌توانید با پهن کردن یک دست پایین فرزند خویش از ساخت‌و‌ساز لکه های ماژیکی و خودکار شمعی دوری نمائید. البته در صورتی به هر دلیلی این لکه ها در فرش شما ساخت و ساز شد، نگران نباشید راهکارهایی برای تزکیه لکه های ماژیک و قلم شمعی از روی فرش وجود داراست.

از الکل استـفاده کنـید.

برای تزکیه لکه های ناشی از ماژیک و قلم شمعی می‌توانید از الکل به کار گیری فرمائید. در آغاز پنبه ای را با الکل آغشته کنید و پنبه را روی راءس لکه قرار دهید اعتنا داشته باشید که اصلا نباید پنبه را روی لکه مالش بخشید و یا این که پنبه را به خارج بخش های لکه کشاند. پنبه الکی را به بازه نیم ساعت روی لکه قرار دهید بهتر ولی ممکن میباشد درین مسافت الکل از روی پنبه بپرد که مایحتاج میباشد در فواصل وقتی مطلوب پنبه را مجددا به الکل آغشته نمود و مجدد ان را روی لکه قرار دهید. بعداز سپری شد نیم ساعت پنبه را برداشته و به سطح لکه نگاه نمایید. در‌حالتی که هنوز لکه ماژیک یا این که قلم شمعی روی فرش وجود دارااست مجدد این شغل را تکرار نمائید درصورتی که سطح فرش از لکه منزه گردیده است، محل لکه را با یک اسفنج منزه و مکان لکه را تمیز نمائید.

 

حلال مطلوب برای تزکیه لکه ماژیک و خودکار شمعی از روی فرش
یکی حلال هایی که معمولا برای تزکیه لکه ماژیک بر روی فرش استعمال می کنند، سرکه سپید میباشد. در صورتی الکل در خانه ندارید، کل فرآیند مذکور در بخش بالا را میتوانید با سرکه سپید اجرا دهید.

حلال سرکه سپید به کارگیری نمائید.

 

یکی‌از دیگر از حلال های مطلوب، آبلیموی جدید است.مانند تزکیه لکه اثاثیه آرایش و پیرایش از فرش که چرب میباشد، در آغاز پاره ای آبلیمو روی لکه ماژیک بریزید و یک حوله پاک و کم آب روی لکه بمالید تا لکه محو گردد بعد محل لکه را آبکشی نمائید. برای آبکشی عالی میباشد یک پیاله یا این که لگن ذیل بخش لکه قرار داده و از بالا روی آن آب بریزید تا فرش به طور کامل منزه و پاک خواهد شد.
در صورتی‌که فرش شما پر‌نور میباشد، عالی میباشد محلولی از نصف آب و نصف آبژاور تهیه و تنظیم نمائید و با یک مسواک آن را روی لکه خودکار شمعی یا این که ماژیک روی فرش، بمالید. در انتها نیز محل لکه را کاملا آبکشی کنید.
از سایر حلال های مطلوب جهت برطرف نمودن لکه ماژیک و قلم شمعی از روی فرش می شود به کرم تصحیح، آئروسل اسپری و شوینده های منحصر جوهر اشاره کرد.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۳۹:۵۲ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

روش های برطرف کردن زردآب فرش

ادغام نمک و سرکه سپید

تور پرده را به ترکیب دو قاشق نمک و دو قاشق سرکه سپید قالیشویی معتبر در مشهد و یک پارچ ونیم آب آغشته فرمائید و روی فرش بکشید.
به کارگیری از شوینده هایی با خواص اسیدی ذیل: ماده شوینده را درون آب ولرم بریزید و به وسیله یک اسفنج ادغام را روی بخش های رنگ زرد گردیده فرش بمالید و در هوای آزاد فرش را کم آب کنید.
ترکیب جوش شیرین و سرکه

یک تور را به محلول ۲ قاشق سرکه و ۲ قاشق جوش شیرین و یک پارچ و نیم آب آغشته فرمائید و روی بخش های زرد رنگ فرش و حتی ریشه های فرش بکشید.
استعمال از شامپو فرش

شامپو را مطابق با اندازه های نوشته شده با آب ادغام فرمایید و آن را بهتر هم بزنید تا کف نماید آن گاه کف را با اسفنج بردارید و روی بخش های زرد رنگ فرش بمالید و بگذارید فرش تماما کم آب گردد.
به کار گیری از پارچه نمدار

یک دست پاک مرطوب را روی بخش های زردرنگ فرش بکشید.
صابون خانگی رختشویی

بعد از تر کردن بخش زردرنگ گردیده صابون خانگی را روی آب بمالید و آبکشی نمائید آنگاه بوسیله یک حوله کم آب محل تر را کم آب فرمایید.
همان طور که بیان شد سه نکته ی غبارگیری، شوینده مطلوب و آب گیری اصولی به شما در عدم زرد رنگ شدن فرش بعد از شستشو امداد خواهند کرد؛ ولی در شرایطی‌که زردی فرش شما به قدری زیاد باشد که با این روشهای خانگی برطرف نشود سپردن قالی ها به کارگاه قالیشویی شایسته ترین راه‌حل است.
در سوله قالیشویی افرا فرشها درون آب گیرهای سانتریفوژهای مالامال اقتدار قرار می‌گیرند و با چرخش سریع دیگ و ضابطه فراروگریز از راس همه آب فرش تخلیه میشود به این ترتیب با خیال و خاطر راحت شستشوی فرش های ارزشمند و حساس خویش را به افرا سپارید

در صورتیکه در شستشوی کلیه اشکال فرشهای ماشینی یا این که شستشوی فرشهای دستباف از طریق های نادرست آبگیری سنتی استعمال نمایند فرش ها مبتلا زردی و بوی بد میشوند معمولاً فرش های دیرین و قالی های دستباف حساس خیس می‌باشند.
در کل نقش مخرب رطوبت در فرش های دستباف نسبت به فرش های ماشینی بیشتر میباشد چون نفوذ رطوبت به فرش دستباف علاوه بر پوسیدگی منجر مخلوط رنگهای فرش می شود.
برای آزمایش ثبات رنگی فرشتان یک دست تر را روی فرش بکشید در شرایطی که پارچه رنگ گرفت یعنی احتمال زردآب فرش و یا این که به هم ریختگی رنگ هایش وجود دارااست و بایستی شستشوی آن را به قالیشویی بسپارید.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۳۶:۴۶ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

نحوه پاک کردن لکه خون از فرش در قالیشویی

گهگاه لکه خون کم آب گردیده در فرش مقاومت بیشتری پیدا می نماید، قالیشویی معتبر در مشهد حتی به جایی میرسد که دیگر لکه منزه نمی‌شود و بعضی وقتها سعی برای تزکیه لکه خون از فرش سبب به توسعه خون در سطح گسترده تری از فرش می گردد که با این اوصاف تزکیه لکه های خون در قالیشویی گزینش مطلوب تری میباشد.

در مرحله لکه برداری از فرش در قالیشویی در آغاز فرش محاسبه میشود و فرآورده آن نظارت می گردد و آن‌گاه عملیات لکه زدایی شروع می شود.

بعداز تشخیص لکه،لکه برداری با دستگاه قالیشویی و مواد شستشو منحصر به فرد اعمال می گردد.

و در تکان از کناره لکه به سمت راءس رعایت میگردد و آن گاه شست و شوی دوباره محل لکه با آب اجرا می شود و در انتها دریافت کردن آب جان دار در فرش بعد از لکه گیری میباشد.

در قالیشویی با به کارگیری از دستگاه آبگیر لوله ای بوی نامطبوع نتایج از خون زدوده میگردد.

با سپردن فرشی که آلوده و کثیف به خون گردیده‌است به قالیشویی روش درست حفظ فرش را رعایت کرده ایم و همچنان به ارتفاع قدمت فرش اضافه کرده ایم در مواقعی که خودمان برای پاک کردن لکه در خانه عملکرد کردیم اما متاسفانه قسمتی از قالی کمرنگ یا این که بور شد قالیشویی با به کار گیری از تکنیک رنگرزی قلمکاری می‌تواند فرش را نجات دهد

تزکیه لکه خون از فرش به عبارتی لحظه که لکه خون جدید میباشد، میتوان بیان کرد بسیار بی آلایش میباشد بلکه با دستمال نم دار یا این که اسکاج کف دار به عبارتی بخش را میتوان منزه کرد و با یه خرده آب سرد روی آن تماما نجاست را از روی آن تمیز کرد.

اما نقص‌ لکه خون کم آب گردیده باقیمانده روی فرش میباشد که بعضی عقیده دارا هستند که لکه خون کم آب گردیده روی فرش هیچ گاه تمیز نمی‌شود البته راهکارهایی برای آن وجود داراست.
از معمولی ترین اقدامات این میباشد که میتوانید پارچه ای را مقداری به سرکه سپید فارغ از رایحه آغشته نمایید بر روی فرش بکشید.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ اسفند ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۷:۰۰ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

خشکشویی مبلمان با دستگاه بخارشوی در محل

در شرایطی که می‌خواهید روکش مبل دقیق، قالیشویی معتبر در مشهد مبلمان پارچه ای یا این که تشک مبل را طبق اصول بهداشتی پاک فرمایید، بخارشوی شایسته ترین وسیله برای شستشوی مبلمان در خانه است. بخارشوی به جز لکه ها، چربی ها، باکتری ها، کپک ها و ویروس ها و ذرات گردو غبار را نیز از روی مبل منزه می کند.
در آغاز مبل را جارو برقی بکشید مطمئن گردید که از رمز جارو برقی استعمال نمایید که متناسب با روکش مبلی باشد که در درحال حاضر پاک کردن می‌باشید.

مطمئن گردید که با راز جارو برقی غلط نباشد که ممکن میباشد به پارچه زخم بزند یا این که پارچه را لکه نماید.

در صورتی‌که لکه مشخصی بر روی روکش مبل میباشد، تمیز کننده لکه روکش مبل را بر روی آن اسپری نمایید.

بگذارید منزه کننده بر روی مبل بماند تا لکه را از در میان غالب شود.

بستگی به نوع تمیز کننده ای که استعمال می‌کنید، مقدار هنگامی که بایستی بر روی لکه بماند فرق می نماید البته می بایست حدود 3 تا 5 دقیقه بر روی لکه بماند.

بعد از آن آن حوزه‌ را با پارچه قابل انعطاف کم آب فرمائید.

به عنوان مثال سرویس ها در خانه قالیشویی افرا خشکشویی مبلمان در محل هست که با تضمین و اصولی ترین وضعیت اعمال میگردد.

 

ارزش خشکشویی مبل در خانه
ارزش خشکشویی مبلمان در خانه طبق نرخی که اتحادیه در حیث گرفته میباشد مشخص و معلوم می‌شود:

مبلمان به صورت معمول 7 نفره می‌باشند که ارزش نرمال مبلمان 7 نفره فارغ از تشک دوبل 152/000 تومان با حق خدمت است و هر تشک و کوسنی که به هر کدام اضافه می گردد ، هر یک 6000 تومان به ان اضافه می‌گردد.

هر صندلی اضافه برای شستشو اضافه گردد ، هرمورد 11/000 تومان به ان اضافه می‌گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر بها قالیشویی به پیوند تعرفه ها رجوع‌کنید.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ اسفند ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۲۶:۵۸ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

مراحل راه اندازی قالیشویی

هر کسب و کاری پیش از آغاز نیاز به پژوهش ها و تجربیات خاص خویش را داراست.

پیش از هر چیز در شرایطی‌که تمایل به راه‌اندازی قالیشویی قالیشویی معتبر در مشهد را دارید بایستی خودتان را از نظر شخصیتی و قدرت جسمی و روحی بررسی نمائید.

شغل قالیشویی نیازمند فشار فعالیت زیاد فیزیکی و ساعت‌ها کاری دوازده ساعت در روز میباشد از طرفی بایستی اقتدار مورد نیاز در سرویس رسانی با مشتریان را داشته باشید.

در مرحله بعدی بایستی گنجایش شهر یا این که حوزه‌ خویش را آیتم محاسبه قرار دهید.

و همینطور سرویس ها قالیشویی نظیر رفوگری فرش، مداد زنی و شستشوی فرش های دستباف هم در لحاظ بگیرید.

عواملی زیرا تراکم جمعیت، اقتدار مالی عموم، آب و هوای حوزه‌ ، اعتقادات مذهبی و …را قطعا می بایست مدل و سنگین نمائید.

آن گاه باید نسبت به دریافت مجوزهای مورد نیاز از اتحادیه و سازمان های مربوطه مبادرت مربوطه صورت بپذیرد.

درحال حاضر نوبت به تعیین جای مطلوب جهت قرار دریافت کردن قالیشویی میباشد.

جهت گزینش جای قالیشویی می بایست به عواملی مانند قانون ها شهری آن حیطه، سیستم فاضلاب، مسائل زیست محیطی، آلودگی صوتی و… دقت نمود.

معمولا قالیشویی ها در جای هایی با مسافت مطلوب از بافت شهری قرار میگیرند و دفترها گوناگونی در درون شهر دارا‌هستند.

اخذ تایید صلاحیت کسب قالیشویی
همان طور که اشاره گردیده یکی فرایند فعال‌ساز‌ی قالیشویی اخذ مجوز کسب است.

جواز احداث قالیشویی از روش سایت سازمان صنعت و معدن و بیزنس هر استان قابل اخذ است.

مهمترین سند لازم، اخذ تاییدیه از شهرداری، سازمان گوشه و کنار زیست هر استان یا این که بخشداری یا این که فرمانداری و یا این که دهداری میباشد.

از سایر مدارک دیگر برای اخذ تایید صلاحیت کسب قالیشویی می شود به اصل و اسکن شناسنامه و کارت ملی، اگهی تصویب کمپانی و اساسنامه و مدرک عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد برای خانم ها و اقایان اسم پیروزی.

 

هزینه فعال سازی قالیشویی
هر کسب و کاری مخارج خاص خویش را دارااست.

هزینه تصویب کمپانی،اخذ تایید صلاحیت های مربوطه جزو او‌لین هزینه ها میباشد.

به علاوه بایستی قطعه زمینی در نزدیکی بافت شهری با مساحتی مطلوب یا این که بخرید یا این که اجاره نمائید.

بعداز مخارج نخستین باید هزینه هایی دیگری زیرا هزینه خرید ماشین آلات را در لحاظ گرفت.

گزینش ماشینی الات به آب و هوای حوزه‌ بستگی دارااست.

دستگاه هایی مانند :

هیتر گرمخانه
پولیشر خودکار
دستگاه نازل آب
آبگیر لوله ای فرش
کابل گردآوری کن فلت
از لازمات اصلی هر قالیشویی هستند.

هزینه انرژی نیز به عنوان مثال هزینه هایی میباشد که نباید نادیده گرفته خواهد شد، هویدا میباشد دستگاه های قالیشویی نیاز به برق دارا هستند و شستشوی فرش ها به اب فراوان احتیاج دارااست. یکی هزینه ها مهم در احداث قالیشویی هزینه بیمه میباشد.

هم اینگونه باید هزینه استخدام نیروی کار وکارگران را نیز به لیست هزینه ها خاطر نشان کرد. با اعتنا به مخارج مذکور، بایستی پیش از هرگونه اقدامی گنجایش شهر و ناحیه خویش را به طور ظریف آیتم محاسبه قرار دهید. مثلا احداث قالیشویی برای شهرهای کوچک که جمعیتی ذیل پنجاه هزار نفر را دارا‌هستند، مقرون به صرفه نمی‌باشد.

گزینش نام مطلوب برای قالیشویی
تعیین اسم برای رشته و بیزنس یکی مهم‌ترین اقدامات میباشد.

اسم مطلوب در واقعیت مارک شما به حساب آورده می شود.

به این ترتیب بایستی در تعیین اسم اعتنا نمود. معمولا در صنف قالیشویی، اشخاص از اسم خانوادگی خویش استعمال می کنند.

در مقررات تصویب شرکت های بایستی، اسم گزینش گردیده فارسی باشد و یا این که در تمدن دهخدا آمده باشد.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ اسفند ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۴۷:۴۱ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

روش ها ترمیم و رفع سوختگی فرش

سوختگی در فرش قادر است سازه به دلایلی قالیشویی معتبر در مشهد مختلفی ازجمله سوختگی ناشی از قابلمه داغ، زغال، سیگار، اتو، شمع و…واقعه بیفتد.

درپی به طرز های ترمیم سوختگی فرش در اثر عامل ها متعدد می‌پردازیم:

ترمیم سوختگی فرش ماشینی ناشی از قابلمه داغ:

سوختگی های ناشی از قابلمه داغ معمولا به زرد در می‌آیند درین طرز میتوانید نوک پرزهای سوخته فرش را با قیچی کوتاه نموده و یه خرده پرز هم رنگ با نصیب سوخته گردیده از جایی دیگر فرش جداگانه نموده و در محل پرزهای کچل گردیده با چسب بچسبانید.

ترمیم سوختگی فرش ماشینی ناشی از اتو:

سوختگی ناشی از اتو معمولا پرزهای فرش را در یک طرف خوابانده و زرد بر روی فرش به جا می گزارد. در‌صورتی‌که سوختگی سطحی باشد میتوانید یک پیاز را به دونیم فرمایید و روی محل سوختگی قرار دهید و بعداز مدتی محل سوختگی را با آب سرد بشورید. درصورتی که سوختگی عمیق باشد می‌توانید برای ترمیم آن از سرویس ها قالیشویی ها به کار گیری نمائید.

ترمیم سوختگی فرش ماشینی ناشی از شمع:

در شرایطی‌که شمع داغ برروی فرش سرازیرشد سریعا بایستی مبادرت نمائید. نخست توسط یک دستمال یا این که پارچه کتانی محلول آب گردیده شمع را کم آب فرمایید. اصلا دستمال را روی فرش مالش ندهید و صرفا دستمال را در سمت کم آب نمودن مایع شمع با فشار روی محل متبوع جنبش دهید. میتوانید محل لکه را با محلول ریکا و آب تمیز فرمایید.
در حالتی که شمع برروی فرش کم آب گردیده باشد، سوختگی لکه شمع بر روی موکت های پرزدار را با یک قاشق بتراشید بعد روی لکه پارچه سپید قرار داده و روی آن را با حرارت نادر اتو فرمایید هنگامی که موم تماما جذب شد دستمال را بردارید.

 

طرز ارائه سرویس ها قالیشویی افرا در قبال رفع سوختگی فرش
طرز هایی که در ابتدا بیان شد ، طرز های خانگی برای برطرف کردن ایراد سوختگی میباشد ، یعنی در لحظه ای که‌این حادثه میافتد شایسته ترین فعالیت برای برطرف کردن قادر است موردها بالا باشد اما در‌صورتی‌که که ایراد عمیق باشد در سوله های قالیشویی با سرویس ها رفوگری فرش و پرداخت فرش با پرز کندن از جاهای دیگر فرش سعی در برطرف کردن بدون نقص اختلال سوختگی میکنند اما این نکته را بدانید که در شرایطی‌که که سوختگی عمیق باشد پس از رفو فرش شما نازک میگردد و یااینکه ممکن میباشد تماما برطرف نشود.

و در موقعیت کلی بستگی به نوع سوختگی و تار و پود های محصول فرش شما دارااست.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ اسفند ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۱۰:۵۷ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

قالیشویی سنتی بهتر است یا اتوماتیک ؟

قالیشویی از قدیم به ویژه در روزها عید نوروز جزو سنت های سابق ایرانیان بوده میباشد. قالیشویی معتبر در مشهد در پیشین ای خیر چندان به دور که عموم در منزل های حیاط دار سکونت داشتند و مخارج آب و مواد شستشو آنچنان نبود، اکثر عموم بصورت سنتی و دستی به شستشوی فرش های خویش می پرداختند.

در مقابل امروزه ایرادات معاش آپارتمانی و مخارج سرسام آور معاش و نبود وقت کافی ، عموم را بر آن واداشته تا جهت شستشوی فرش های خویش از سرویس ها قالیشویی ها سود بگیرند. واضح میباشد که شستشوی فرش ها در قالیشویی ها به وسیله دستگاه های قالیشویی خود کار و یا این که نصفه خودکار شکل می‌گیرد.

حالا پرسش این جاست که تفاوت سنتی با قالیشویی خود کار چه می‌باشد و کدام عالی میباشد ؟

اصولا ، تفاوت های بخش اعظمی بین قالیشویی سنتی با اتومات وجود داراست :

که به عنوان مثال آنان می شود به مورد ها ذیل اشاره کرد :

به کیفیت شستشو
مقرون به صرفه بودن از نظر اقتصادی و هنگامی
پیرو نوشته ی علمی به جزئیات بیشتری درین خصوص خوا‌هیم پرداخت.

** از‌آنجا که عموم هراس دارا‌هستند که فرش هایشان در نحوه خود کار پاره شوند ، دوست دارا هستند طرز های سنتی را آزمون نمایند، ولی خوب میباشد تفاوت های آنها را فهم و شعور فرمائید. **

تفاوت امکانات و دستگاه ها
همانگونه که اشاره گردیده در طرز قالیشویی خودکار، شستشوی فرش ها توسط دستگاه های تک تک خودکار و یا این که نصفه اتومات شکل میگیرد. مجموعاَ فرایند شستشوی یک فرش خاک گیری، ثبت رنگ،لکه برداری، شستشو ، آبگیری و کم آب کردن است که در فیلم های شستشوی فرش می توانید ملاحظه کنید.

شیوه سنتی

در طریق شستشوی سنتی مانند نوع دستی ، بوسیله نیروی کار متصدی اعمال میگیرد. درین طریق از فرچه خود کار و ماشین شلاق زن خود کار به کار گیری می کنند به همین سبب ساز شستشوی نصفه خود کار به مراتب سریعتر از شستشوی دستی و سنتی قالی میباشد.

طریق کل خود کار

در طرز شستشوی کل خود کار، متصدی یا این که کارکنان تنها وظیفه انتقال فرش یا این که قالی را بر عهده داراست. درین طرز نخست فرش در دستگاه ، شسته می‌شود که در حین مسیر شستشو، تجهیزاتی مانند شلاق زن خودکار و فرچه خودکار وجود داراست. این امکانات قالیشویی آب و مواد شستشو را با فشار بالا به فرش می‌زنند تا فرش به طور کامل شسته گردد و هرگونه آلودگی را از بافت فرش تمیز خواهد شد. بعد از مرحله شستشو ، مرحله آبگیری آغاز میشود که فرش را درون دستگاه آبگیر لوله ای قرار می‌دهند تا آب قالی تماما خالی شود، آن‌گاه فرش به یاری متصدی به تالار گرما برده می گردد تا کم آب خواهد شد.

معمولا اکثر اوقات قالیشویی های توسعه یافته از دستگاه پرزگیر در طی کم آب شدن فرش استعمال می کنند تا پرزهای باقی‌مانده روی فرش را از در بین ببرند.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ اسفند ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۴۹:۳۱ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)

انواع حشراتی که درتار و پود فرش زندگی می کنند

ماهی نقره فام: این حشره نقره‌ای رنگ بسیار کوچک از ابریشم، قالیشویی معتبر در مشهد کتان و گرد و خاک جانور در فرش تغذیه می‌نماید. شکاف شدن در فرش از علائم وجود این حشره است.
ساس: این حشره در کناره های فرش و یا این که لابه لای تار و پود فرش تخم ریزی و معاش می نماید و در صورتی‌که به موقع نابود نگردد ضرر و زیان متعددی را به فرش میرساند.
‌ پروانه فرش: این حشره های بسیار ریز قابل رویت نیستند و در پهنا ۵ روز از تخم در میایند و از الیاف فرش آغاز به تغذیه می‌نمایند.
بید: این حشره بسیار خطرناک قوی به نابود کردن ۴۲ کیلوگرم بعداز چهل نسل میباشد و سبب ساز به بیدزدگی فرش میگردد. فرش هایی که برای دوران مجال زمانبر انبار گردیده اند برای پرورش بید داوطلب به اکانت می‌آیند و همچنان بخشی از فرش که دارنده تراکم معدود در رفت و آمد میباشد مستعد پرورش این حشره هست.
این آلودگی ها بر روی شایسته ترین فرش ماشینی هم می‌تواند تاثیر بگذارد. اقدامات احتیاطی جهت رویارویی با آلودگی های فرش:
۱. جارو کردن فرش
بوسیله جاروبرقی زدن به طور درست و زمان‌ای گرد و غبار و خاک داخل عمق فرش را بیرون فرمایید با این فعالیت مواد غذایی و دانه های ریزی مانند برنج را که جذب کننده آلودگی حشرات نیز می باشند از فرش بدور کرده‌اید.

۲‌‌‌. برطرف کردن رطوبت فرش
فرش های مرطوب بستر قابل قبولی برای تخم گذاری حشرات و نشر میکروب ها میباشند فرش مرطوبی که در اثر ریختن مایعات تر گردیده‌است را می‌بایست در معرض هوای آزاد قرار دهید.
۳‌‌. اجتناب از انبارکردن زمان بر بازه فرشها
در صورتی‌که فرشی دارید که به برهه زمانی زمانبر در انبار نگه داشته اید هر از گهگاه آن را پهن فرمایید و جارو بزنید و از نفتالین جهت نابود کردن حشره های آن به کار گیری فرمائید؛ چون اطراف بدون‌نور و مرطوبی مانند انباری وضعیت را جهت رویش گونه های باکتری ها و حشرات فراهم می نماید.
۴. از شیوه رفتن با کفش روی فرش پرهیز کنید
طبق پژوهش ها رسوبات نتیجه ها از کفش ها دارنده ترازو بالایی از باکتریهای بیماری زا هستند و حتی از بدنه دستشویی نیز آلوده و کثیف خیس میباشد.
۵‌. شستشوی منظم فرش
شستن منظم فرشها شایسته ترین راه حل جهت محافظت و حفظ از فرش میباشد.
در قالیشویی افرا با فایده‌گیری از شوینده های ماهر و دستگاه‌های منحصربه‌فرد گونه های فرش و استفاده اشخاص کارشناس همپا با امروزی ترین ابزار آلات روز عالم مبادرت به ماهرانه ترین سرویس ها در حوزه شستشوی فرش و زدودن آلودگی ها می نمایند.

 

گونه های آلودگی فرش
باکتریE.CoLi
این باکتری از روش مدفوع حیوان ها خانگی بین تار و پود فرش مکان میگیرد و باعث به بیماری هایی مانند اسهال و بیماری‌های تنفسی میشود از این رو عده ای که در منزل از حیوان‌ها خانگی مراقبت می نمایند می بایست نسبت به منزه نگه داشتن آراسته فرش آلرژی بیشتری نماد دهند.

باکتری استافیلوکوک اورئوس
بسط این باکتری از روش تماس بدون واسطه فیزیکی با اشخاص کثیف است و یا این که کسانی که اشیاء کثیف شان و حتی پوست خویش را به فرش جابجایی می‌دهند.

باکتری سالمونلا
این باکتری از روش حیوان‌ها اهلی و یا این که وحشی و طیوران ظواهر میگردد و سبب بیماری هایی زیرا اسهال و مسمومیت های غذایی می‌شوند این باکتری تخت گاز از راه و روش پوست و یا این که بقیه وسایل منزل منتشر میشود.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ اسفند ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۱۲:۴۱ توسط:علی سلطانی موضوع: نظرات (0)